|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Małopolscy lekarze przygotowują bajkowy kalendarz

Małopolscy lekarze i zespół Teatru Groteska przygotowują bajkowy kalendarz, z którego dochód zostanie przeznaczony na środki ochrony osobistej w szpitalach. Na fotografiach do kalendarza medycy występują w fantastycznych strojach ze spektakli dla dzieci.

Fot. PAP/Łukasz Gągulski

Sobotę małopolscy lekarze i zespół teatralny spędzili na sesji zdjęciowej. Kalendarz „Lekarze jak z bajki” ma być gotowy po 15 grudnia i dostępny w księgarni internetowej Fundacji Zdrowia Publicznego i Medycyny Praktycznej. Publikacja, poza charytatywnym przeznaczeniem, ma też umilić czas pacjentom w szpitalach.

„Pokazujemy rzeczywistość, która nas dopadła, z przymrużeniem oka. Skafandry, kostiumy, maseczki, przyłbice – niejedna osoba z personelu medycznego była bliska omdlenia podczas wielogodzinnej pracy. Taki wygląd lekarza nie jest też przyjemny dla pacjenta, szczególnie dla dzieci i seniorów. Każdy potrzebuje normalnej rozmowy, czułego dotyku” – powiedział na sobotniej konferencji prasowej pomysłodawca akcji Marcin Mikos z Fundacji Zdrowia Publicznego.

Lekarze, którzy brali udział w sesji zdjęciowej, wcielili się w różne, fantastyczne postacie z kilku spektakli Teatru Groteska. Bohaterami kalendarza są m.in. żaby, raki, nosorożec, Bella z „Pięknej i Bestii”, kwiaty. „Wybraliśmy piękne kostiumy i różne sytuacje ze spektakli, by graficznie kalendarz był jak najatrakcyjniejszy” – mówiła scenograf i kostiumograf Małgorzata Zwolińska.

„Jeśli ta akcja ma służyć odstresowaniu medyków i jeśli dzięki niej możemy polepszyć humor pacjentom i pomóc choćby jednemu z nich, i choćby jednemu oddziałowi – to jesteśmy szczęśliwi, że możemy w niej wziąć udział” – powiedział, zachęcając do zakupu kalendarza, pediatra z Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego prof. Mikołaj Spodaryk. Lekarz w kalendarzu występuje jako Skąpiec ze spektaklu dla młodzieży.

Z kolei anestezjolog Weronika Pikul ze szpitala im. S. Żeromskiego podkreślała, że środki ochrony osobistej są bardzo potrzebne. „Możliwość udziału w tworzeniu tego kalendarza to taka odskocznia i duża przygoda” – dodała.

W kalendarzu wystąpi 17 medyków, w tym rezydentów, z krakowskich szpitali i szpitala powiatowego w Bochni.

Autorem zdjęć do kalendarza jest krakowski fotograf Bartosz Siedlik, współpracujący z grafikiem Maciejem Goździelewskim.

Wydawcą kalendarza jest Fundacja Zdrowia Publicznego we współpracy z Teatrem Groteska, Wydawnictwem Medycyna Praktyczna, szpitalami im. J. Dietla w Krakowie i im. S. Żeromskiego w Krakowie oraz Stowarzyszeniem Wolontariatu św. Eliasza.

 

PAP/łk

 

 

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy


Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku  oraz Twitterze.

100%
0%