|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Styczeń w Teatrze im. J. Słowackiego

Nowy rok w Teatrze im. J. Słowackiego rozpoczynamy od dwóch wydarzeń, które odbędą się 15 stycznia br.

 Zaprosimy naszych widzów na „Hamleta” w reżyserii Bartosza Szydłowskiego, który zostanie pokazany na  żywo, w streamingu. Zanim jednak aktorzy przeniosą nas do Elsynoru na scenę zaprosimy laureata tegorocznej edycji Stypendium im. Stanisława Wyspiańskiego. Stypendium przyznawane jest młodym ludziom: uczniom i studentom, którzy wyróżniają się zarówno na polu naukowym, jak i społecznym. Jak co roku, kapituła Stowarzyszenia im. S. Wyspiańskiego wybiera najpierw 10 finalistów, by w dniu 15 stycznia, rocznicę urodzin krakowskiego artysty wyłonić laureata. W tym roku w gronie finalistów znaleźli się uczniowie szkół średnich: Jarosław Brodecki z Łodzi (zoolog, badacz przyrody) oraz Aleksandra Szymankiewicz z Głogowa (działaczka społeczna, wolontariuszka). Pozostali finaliści są studentami: Aleksandra Jankowska Głowacka studiuje wzornictwo na warszawskiej ASP, Maja Jaryczewska jest studentką Akademii Muzycznej w Gdańsku, Daniel Kozłowski uczy się na Międzywydziałowych Indywidualnych Studiach Matematyczno-Przyrodniczych UW, jest też stażystą Pracowni Neuroinformatyki PAN, Adrian Perdyan i Hubert Syzdek to przyszli lekarze, Antonina Ulatowska studiuje na Wydziale Zarządzania Kulturą Wizualną warszawskiej ASP, a Fryderyk Wiatrowski i Julia Wojciechowska studiują na brytyjskich uczelniach. Fryderyk na Oxfordzie computing science, jest też stażystą w międzynarodowej firmie tradingowej, a Julia studiuje Art and Science w Londynie.  Jedna z tych osób otrzyma Stypendium w wysokości 12 000 zł oraz wsparcie mentorskie ze strony członków Kapituły. Pozostali finaliści zostaną objęci mentoringiem.

W styczniu ponadto w Teatrze w Krakowie kolejne pokazy spektakli w streamingu:
23 stycznia karnawałowe „Born by BONEY M.” w reżyserii Krzysztofa Głuchowskiego, a 29 stycznia pierwsza premiera tego roku: „Spóźnione odwiedziny” Jordana Tannahilla w reżyserii Iwony Kempy. Będzie to polska prapremiera sztuki tego młodego, kanadyjskiego dramatopisarza.  Dwa małżeństwa spotykają się, by porozmawiać o problemie, który skłócił ich dorastających synów, akcja zagęszcza się jak w „Bogu mordu” Yasminy Rezy.  W spektaklu wystąpią: Dominika Bednarczyk, Natalia Strzelecka, Maciej Jackowski, Marcin Sianko oraz gościnnie studenci krakowskiej AST: Aleksander Gałązka, Jakub Suwiński.

Natomiast w piątek, 22 stycznia spotkanie Sztuki myślenia pt. „Kraina schorowanej wyobraźni”. Gośćmi  Piotra Augustyniaka i Bartosza Szydłowskiego będą prof. Marci Shore i prof. Przemysław Czapliński. Dlaczego nie ufamy temu, co proponują nam Zachód i nowoczesność? Czy jest tak dlatego, że Europa Środkowo-Wschodnia to marginesy czyli kresy Zachodu, skazane na nieudolne naśladownictwo tego, co wytwarzane w jego centrum? Na te pytania spróbują odpowiedzieć goście spotkania.

Bilety na pokazy online można nabyć za pośrednictwem strony Teatru https://teatrwkrakowie.pl/repertuar , bilet na spektakl kosztuje 25 zł, na spotkanie Sztuki myślenia 10 zł.

0%
0%