|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Ancymon, Dym i Rectangula w finale 9. edycji Megafonu

Ancymon, Dym i Rectangula to zespoły, które przeszły do ostatniego etapu konkursu Megafon- organizowanego przez Radio Kraków dla młodych wykonawców z Małopolski. Finał konkursu rozegra się 23 czerwca na Scenie Debiutantów (ustawionej na Placu Szczepańskim) podczas tegorocznej edycji Wianków- Święta Muzyki. W skład jury weszli Tomasz Buszewski, Piotr Chronowski, Jakub Śliwiński - dziennikarze muzyczni Radia Kraków oraz Maja Łapuszyńska z Krakowskiego Biura Festiwalowego. Nagrodą główną w konkursie jest 20 godzin pracy w radiowym studiu.

 

Poznajcie ich: 

Zespół Ancymon został założony w 2017 roku przez muzyków z różnych krakowskich zespołów około rockowych.
Mocna gitara oraz świetnie zgrana sekcja rytmiczna ozdobiona połączeniem saksofonu i puzonu zwieńczona wokalem, oraz autorskimi tekstami.
Grzegorz Motyl - Gitara, Jan Mamoń - wokal, Krzysztof Zakrzewski - perkusja, Grzegorz Łukawski - bas, Mateusz Wozniak - saksofon, Mateusz MIzio - puzon. 

 

Rectangula to krakowski zespół wykonujący muzykę z pogranicza alternatywnego rocka, bazującą na głębokim wokalu, przesterowanej gitarze, pulsującym basie oraz głośnych bębnach. Na początku działalności, pod nazwą Tobacco Bones, zespół obracał się w stylistyce blues rockowej, po kilku miesiącach coraz bardziej czerpiąc z bardziej nowoczesnych gatunków, muzycy zdecydowali się na zmianę kierunku oraz nazwy. W dorobku zespołu znajduje się EPka "Crooked Claws", której posłuchać można na wszystkich większych platformach streamingowych.

 

Dym. Fot. Jerzy Wypych

Dym tlił się już od jakiegoś czasu. Gdzieś w głowie, w wyobrażeniach. Pora, aby przerodził się w ogień. Ogień miłości do prostoty i melodii. 
Dym to zespół, który tworzy trzech młodych, lecz doświadczonych już muzyków - Kuba Duda, Adam Stępniowski oraz Wawrzyniec Topa. Razem grają w projekcie Patrick The Pan. Poza tym zaznaczają swoją obecność w wielu zespołach. Kuba grał m.in. z islandzką artystką Myrrą Rós oraz zespołami Vladimirska i The Silver Owls, a obecnie koncertuje solowo ze swoją instrumentalną muzyką ilustracyjną. Adam współpracuje m.in. z orkiestrami symfonicznymi, zespołami Gadabit, Staszek Słowiński Quintet oraz Joanną Słowińską, a Wawrzyniec gra na gitarze basowej i kontrabasie w zespołach Zagi, Meek Oh Why? oraz Karimski Club. 

Dym gra piosenki. Lekko sentymentalne, ciut zamglone. Ulepione z podobnej gliny co Voo Voo, Tom Waits i Raz Dwa Trzy, gdzie surowe, lecz melodyjne brzmienie pozbawione jest rutyny i opiera się na warstwie tekstowej. 

Skład zespołu: 
Kuba Duda – gitara, śpiew 
Adam Stępniowski – perkusja 
Wawrzyniec Topa – kontrabas 

 

 

100%
0%