1. Czy najlepiej zarabiający Polacy powinni płacić wyższe niż dotychczas podatki? 
Odp. Podatki w Polsce powinny być zróżnicowane. Najlepiej zarbiający nie powinni być karani za swoją przedsiębiorczość nadmiernymi podatkami, ale powinni jednak, także dla swojego dobra, brać na siebie większą odpowiedzialność za państwo. Stąd też powinni płacić inne podatki niż najubożsi, z pewnością wyższe, ale w niewielkim zakresie. Mogliby też mieć ulgę w postaci zmniejszenia podatku w zamian za inwestycje, które podejmą.


2. Czy  wiek, w którym Polacy przechodzą na emeryturę, powinien być  obniżony? 
Odp. Należy wrócić do poprzedniego stanu. Kobiety w wieku 60 lat, a mężczyźni w wieku 65 lat. Oczywiście przechodzenie na emeryturę w tym wieku nie powinno być obligatoryjne, ale możliwe. Każdy powinien się też liczyć z tym, że jego emerytura jest uzależniona od czasu pracy, którą dana osoba wykonywała. Zaś osoby, które mimo uzyskania emerytury są w stanie pracować mogą to robić, bez utraty tejże emerytury. Jednak pracodawca nie powinien z tego tytułu korzystać z przywileju nieodprowadzania składek na ZUS.


3. Czy Narodowy Fundusz Zdrowia powinien być zlikwidowany, a służba zdrowia finansowana bezpośrednio z budżetu państwa? 
Odp. Zdecydowanie tak. Pieniądze powinny iść za pacjentem. Jeśli placówka służby zdrowia wykona jakiś zabieg powinna natychmiast dostać zwrot kosztów jej wykonania. Najgłupszą rzeczą jest kontraktowanie świadczeń zdrowotnych, co powoduje, że są (niestety ze względu na słabe finansowanie służby zdrowia) szpitale i przychodnie nieobłożone, a w innych przypadkach trzeba czekać na zabiegi.


4. Czy euro powinno zastąpić złotówkę? 
Odp. Zdecydowanie nie. Własna waluta jest nie tylko symbolem suwerenności politycznej, ale przede wszystkim gospodarczej.


5 Czy Polska powinna przyjąć określoną liczbę  uchodźców z krajów Bliskiego Wschodu ogarniętych konfliktem? 
Odp. Nie, przede wszystkim jeśli byliby to uchodźcy, to należy im pomagać w krajach z których uciekają. Obecnie faktycznie są to co najwyżej przybysze i niekoniecznie szukający lepszej sytuacji ekonomicznej.


6. Czy aborcja powinna być całkowicie zakazana, podobnie jak in vitro? 
Odp. Tak. Aborcja jest złem pod każdym względem. Bez względu na przesłanki, czy są one naturalne, czy też religijne, życie ludzkie jest życiem od poczęcia. Nie ma znaczenia, czy trwa ono w łonie Matki dzień, czy kilka miesięcy. Każde życie ludzkie jest wartością niezbywalną, ale nie każda droga jego poczęcia jest właściwa. In vitro jest całkowicie złą drogą. Dokonuje się selekcji poczętych istnień ludzkich. Co prawda przypadkowej, ale jednak tak. Pozostałe przechowuje się jak mięso w lodówce. Nigdy nie ma gwarancji, że ktoś z nich „skorzysta”.


7. Czy  ustawa o związkach partnerskich powinna zostać uchwalona czy odrzucona przez parlament? 
Odp. Nie ma potrzeby tworzenia takiej ustawy. W Polsce jest dość rozwiązań prawnych, które umożliwiają zabezpieczenie interesów osób takie związki partnerskie tworzących.


8. Czy gimnazja powinny zniknąć z   systemu polskiej edukacji? 
Odp. Należy nad tym problemem się mocno zastanowić. Doświadczenia z istnienia gimnazjów, zarówno wychowawcze, jak też poznawcze wskazują, że nie były one dobrym pomysłem na podniesienie jakości kształcenia.


9. W jakim wieku dzieci powinny rozpoczynać naukę szkolną? 
Odp. Powinien być określony wiek dopuszczalności 6- 7 lat, ale to rodzice powinni decydować o momencie pójścia dziecka do szkoły.


10. Czy  powinna być wprowadzona powszechna opłata audiowizualna? 
Odp. Przecież jest. A to, że jest mało ściągalna, to już inny problem.