|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Radiowy Klub Książki w Oleśnie

Radio Kraków wspiera i promuje działalność Dyskusyjnych Klubów Książki. 22 sierpnia odwiedzimy Klub działający przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Oleśnie. Relacje ze spotkania w Kole kultury w czwartek 24 sierpnia po godz. 22.

Dyskusyjny Klub Książki dla dorosłych w Oleśnie powstał w 2010 roku.
Skupia osoby od lat związane z biblioteką, które lubią czytać, a przede wszystkim dyskutować o przeczytanych książkach. Obecnie liczy 15 aktywnych członkiń, (zrzesza tylko panie), z czego 8 osób jest z nim związane od początku jego istnienia. Nie zmienił się także moderator. Członkami są osoby w różnym wieku, zarówno emeryci jak i osoby aktywne zawodowo, reprezentujące różne zawody (m. in. nauczyciele, pracownicy służby zdrowia i administracji, prywatni przedsiębiorcy). Spotkania Klubu odbywają się cyklicznie, raz w miesiącu
(od początku istnienia klubu żadne spotkanie nie zostało odwołane) i czasami poza siedzibą biblioteki. Jeżeli chodzi o dobór tytułów do dyskusji, to staramy się sięgać po pozycje różnorodne gatunkowo, są to więc min. reportaże, biografie, wspomnienia, powieści psychologiczne, powieści obyczajowe, podróżnicze, czasem zdarza się także popularna literatura kobieca, powieść sensacyjna, kryminał, rzadziej poezja.

Dzięki uczestnictwu w Programie Dyskusyjnych Klubów Książki mieliśmy możliwość poznać wyjątkowe osoby, takie jak: Wojciech Jagielski (pisarz, publicysta, były dziennikarz i korespondent wojenny), Marcin Meller, Małgorzata Gutowska – Adamczyk, Leszek Mazan i Mieczysław Czuma, których gościliśmy w Oleśnie. Głównym organizatorem tych spotkań był DDK.

Klub bardzo często włącza się także w przygotowywanie wydarzeń o charakterze literackim i kulturalnym. To spotkania autorskie, konkursy i koncerty w ramach Międzynarodowej Galicyjskiej Jesieni Literackiej.

Więcej o działalności Klubu można znaleźć na stronie Gminnej Biblioteki Publicznej w Oleśnie: http://gbpolesno.pl gdzie zamieszczane są wszystkie relacje z odbytych spotkań.

Moderator: Morawiec Małgorzata

Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Oleśnie

92%
8%