|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

"Nie-boska komedia. Wszystko powiem Bogu!" - nowe słuchowisko Radia Kraków

We wtorek, środę i czwartek o 22.05 powtórka słuchowiska "Nie-boska komedia w trzech częściach. Wszystko powiem Bogu!". Wracamy do idei konkursu "Transfer 2015" i przenosimy do Radia Kraków jeden z najgłośniejszych spektakli sezonu.

Na antenie Radia Kraków usłyszą Państwo jeden z najgłośniejszych spektakli sezonu - "Nie-boską komedię. Wszystko powiem Bogu!" Pawła Demirskiego w reżyserii Moniki Strzępki ze Starego Teatru.

Jak spektakl teatralny staje się słuchowiskiem? Z jakimi trudnościami spotykają się aktorzy, jakie to wyzwanie dla radiowego reżysera? Czy można porównywać rzeczywistość sceny do specyfiki pracy w radiowym studiu?

Konkurs „Transfer 2015 – spektakl sezonu w Radiu Kraków” to pierwsza odsłona naszego konkursu. Wzorem francuskiego radia publicznego raz w roku chcemy wskazywać najważniejszy spektakl teatralny sezonu. Ale to nie wszystko - nagrodzony spektakl prezentowany będzie na antenie RK w formie radiowego słuchowiska.

Spektakl Moniki Strzępki i Pawła Demirskiego był jednym z najważniejszych wydarzen sezonu 2014/2015. Doceniony przez publiczność, zbierał także nagrody na teatralnych festiwalach, wygrywając m.in prestiżowy Konkurs na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej.

Monika Strzępka i Paweł Demirski konfrontują się tym razem z romantycznymi wizjami Zygmunta Krasińskiego, który w połowie XIX-stulecia przewidywał przyszłość Polski i świata. W krakowskim spektaklu mieszają się czasy, perspektywy i racje, a błyskotliwe myśli sąsiadują z bezpośrednimi odnośnikami do współczesności.

(…)U Krasińskiego był konflikt arystokracji i rewolucjonistów. Ten spektakl dowodzi, że nie ma różnicy pomiędzy ludźmi starej i nowej władzy. (…) Strzępka i Demirski jak zwykle wsadzili widzów na szaloną teatralną karuzelę. Kto wytrzyma jej pęd i połapie się w zwariowanej narracji, przeżyje kolorowy sen.
Jacek Cieślak, „Rzeczpospolita”

(…) za tym wściekłym manifestem przeciw racjonalności, konwencjom, politycznej poprawności jest boleśnie trzeźwy ogląd rzeczywistości. Ponura historiozoficzna refleksja o wszystkich tych zrywach, w najlepszym razie kończących się innym, choćby korporacyjnym wyzyskiem, w najgorszym zaś - krwawym piekłem na ziemi. To najdojrzalszy, a jednocześnie najbardziej gorzki spektakl duetu Strzępka-Demirski.
Michał Centkowski, „Newsweek”

 

jn

 

OBSADA:
AUSCHWITZ TOUR / LĘKI HRABIEGO HENRYKA - Małgorzata Zawadzka
BARBARA NIECHCIC / PROZAC - Dorota Segda
LEONARD / PRZECHRZTA - Radomir Rospondek 
ORCIO / LĘKI PORANNE CODZIENNE - Juliusz Chrząstowski
PANKRACY / DIABEŁ - Michał Majnicz
PAPA WINCENTY / ARCYDRAMAT - Adam Nawojczyk
WILK Z WALL STREET / ROTSCHILD - Szymon Czacki
ŻONA / PANKRACY - Anna Radwan-Gancarczyk
DZIEWICA / MELANCHOLIA - Marta Nieradkiewicz
KRASIŃSKI / HRABIA HENRYK - Marcin Czarnik
KRASIŃSKI / HRABIA HENRYK - Małgorzata Hajewska-Krzysztofik
DZIEWICA / MELANCHOLIA - Dorota Pomykała
PRZECHRZTA / CEPELIA WINY - ** Marta Ojrzyńska /Monika Frajczyk

** - rola dublowana

Reżyseria radiowa: Ewa Ziembla

Realizacja: Wojciech Gruszka
 

 

Partner główny: Gmina Miejska Kraków"

 

82%
18%