|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Dodatkowe wakacyjne pociągi Polregio pojadą także w Tatry

Wakacyjne pociągi do miejscowości turystycznych w całym kraju uruchamia Polregio. Dodatkowe połączenia, m.in. do nadmorskich kurortów, na Mazury, w Tatry, Sudety czy Bieszczady, zaczną kursować już w czerwcu - podał w środę przewoźnik.

Fot. Pixabay

Rzecznik prasowy Przewozów Regionalnych (Polregio) Dominik Lebda poinformował w komunikacie, że do dyspozycji pasażerów będą m.in. pociągi do nadmorskich kurortów, a także na Pojezierze Mazurskie, Podlasie, Polesie, do Kotliny Kłodzkiej, w Tatry, Sudety, Beskidy i Bieszczady. Dodatkowo Polregio umożliwi przesiadkę na pociągi kursujące w słowackie Tatry.

Począwszy od majówki, w każdy weekend oraz w długie weekendy uruchamiane są dwie pary pociągów na trasie z Białegostoku do Walił przez teren Puszczy Knyszyńskiej. Ponadto, w lipcu pojadą dodatkowe kursy na folkowe imprezy plenerowe w pobliżu stacji Waliły: „Basowiszcza” i „Siabrowska Biasieda”, a także we wrześniu - w Sokolu Białostockim (miejscowość położona na trasie) na „Święto Grzyba”. Pociągi będą kursować do 29 września.

Od 28 czerwca do 1 września pociągi Polergio będą jeździły po nieobsługiwanej przez 15 lat linii Hajnówka - Siemianówka prowadzącej nad Zalew Siemianówka. Z Hajnówki do Siemianówki będzie uruchamiany jeden kurs w piątki, dwa kursy w soboty i niedziele; z Siemianówki do Hajnówki w soboty trzy kursy, w niedziele dwa kursy.

Dodatkowe połączenia uruchomione zostaną też na trasach Gdynia/Słupsk - Ustka i Gdynia/Lębork - Łeba od 20 czerwca do 1 września. Wakacje to także okres zwiększonej względem rocznego rozkładu jazdy liczby połączeń z Gdyni na Półwysep Helski - poinformował rzecznik.

W wakacje ruszają połączenia Kielce - Sandomierz i z powrotem, które będą uruchamiane w każdą sobotę i niedzielę począwszy od 22 czerwca do końca wakacji, również w święta 20 czerwca i 15 sierpnia. Zostaną uruchomione połączenia Kielce - Busko Zdrój w każdą sobotę i niedzielę po dwa pociągi w każdym kierunku, także do końca wakacji.

9 czerwca rozpoczną się komercyjne połączenia superRegio na trasie Ostrowiec Świętokrzyski - Wrocław przez Kielce - Częstochowę Stradom - Lubliniec - Opole i z powrotem (przez Kluczbork - Lubliniec i dalej tą samą trasą w każdy piątek i niedzielę tam i z powrotem).

Na Warmii i Mazurach od 1 lipca do 31 sierpnia będzie kursował pociąg Regio Olsztyn - Braniewo, który dowiezie podróżnych w okolice Zalewu Wiślanego. Ponadto, 9 czerwca rozpocznie kursowanie pociąg, który w każdą niedzielę będzie przewoził pasażerów do Portu Lotniczego Olsztyn - Mazury, skąd odbywać się będą loty do bułgarskiego Burgas.

Sezon wakacyjny to także kolejne połączenia na Podkarpaciu. Polregio w okresie 29 czerwca - 31 sierpnia uruchomi weekendowe połączenia na trasach Rzeszów - Zamość Wschód, Rzeszów - Sandomierz, Rzeszów - Medzilaborce (Słowacja), Sanok - Medzilaborce (Słowacja) i Jarosław - Lublin.

W okresie wakacyjnym od 6 lipca do 25 sierpnia w każdą sobotę i niedzielę będą uruchamiane połączenia z Łodzi Kaliskiej do Spały. Pociągi będą wyjeżdżały do Spały w godzinach porannych i powracały w godzinach wieczornych.

W woj. zachodniopomorskim rozpoczną kursowanie sezonowe połączenia Koszalin - Mielno Koszalińskie - od 22 czerwca do 1 września (11 par pociągów w tym: sześć codziennie, cztery pary od piątku do niedzieli i jedna dodatkowo w sobotę i niedzielę). Zostanie uruchomione dodatkowe połączenie ze Szczecina do Kołobrzegu przez Białogard i zwiększona liczba połączeń na linii Sławno - Darłowo.

Z Kołobrzegu do Koszalina codziennie od 22 czerwca do 1 września będzie kursować dodatkowa para pociągów, a na linii kolejowej Szczecin - Świnoujście, jak co roku, pociąg przyśpieszony „Błękitny”. W weekendy i święta w wakacje dodatkowa para pociągów pojedzie na trasie Szczecin - Świnoujście, Szczecin - Kamień Pomorski i Poznań - Koszalin.

W Małopolsce pociągi Polregio zostaną skomunikowane ze składami Kolei Słowackich z Muszyny do stacji Plavecz i Poprad-Tatry. Na Lubelszczyźnie natomiast od 22 czerwca do 1 września uruchomione zostaną wakacyjne połączenia Lublin - Bełżec (dwie pary pociągów), Zamość - Rzeszów (weekendy), Lublin - Jarosław (weekendy) i Chełm - Włodawa (dwa pary pociągów w weekendy).

Przewoźnik wyjaśnił, że bilety można kupić za pośrednictwem strony internetowej Polregio, a także aplikacji mobilnej o tej samej nazwie. Np. bilety turystyczny i mini turystyczny pozwalają na wielokrotne przejazdy od godz. 18 w piątek do godz. 6 w poniedziałek. Bilet turystyczny za 45 zł brutto – oprócz pociągów specjalnych – jest honorowany w składach Regio oraz osobowych: Arrivy RP, Kolei Śląskich, Kolei Wielkopolskich oraz Kolei Małopolskich, a także Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej (z wyjątkiem pociągów kategorii ŁKA Sprinter). Mini bilet turystyczny, który kosztuje 39 zł brutto, honorowany jest tylko w pociągach Regio.

Przewozy Regionalne, właściciel marki Polregio, to największy pasażerski przewoźnik kolejowy w Polsce. Każdego dnia na tory w Polsce wyjeżdża ok. 1900 pociągów zamawianych i finansowanych przez samorządy wojewódzkie. W ciągu roku z usług Polregio korzysta ponad 81 mln pasażerów.

 

 

(PAP)

 

 

 

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy


Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku  oraz Twitterze.

Zastrzegamy sobie prawo publikacji wybranych opinii.

50%
50%