|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Pod lupą: podróż dużym Fiatem

Przez cały sierpień w cyklu Pod lupą odwiedzać będziemy różne zakątki Polski w poszukiwaniu przygód. Podglądać też będziemy, jak podróżowano dawniej lub jak wakacje spędzają sławni ludzie. W tym tygodniu w podróż ruszamy dużym Fiatem.

fot. Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie

Choć minęło już 50 lat od daty rozpoczęcia jego produkcji, do dziś ma wielu miłośników i kolekcjonerów. Marzena Florkowska rozmawiała w Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie z jednym z nich, Juliuszem Michalskim, kolekcjonerem, który zawodowo zajmuje się również renowacją pojazdów.

 

 

 

Posłuchaj o dużym Fiacie

Imbramowice. Fot. Paweł Kubisztal

Zapraszamy na wyprawę w okolice Krakowa - polecamy Imbramowice, kościół i klasztor sióstr norbertanek. Ale nie tylko o sacrum będzie mowa – poznamy dawne klasztorne przepisy kulinarne, a także przekonamy się, że nie warto być leniwym. Będą także szlaki rowerowe. Marzena Florkowska zaprasza na wycieczkę w towarzystwie Melanii Tutak i Pawła Kubisztala - autorów przewodnika "Okolice Krakowa".

Posłuchaj o Imbramowicach

Posłuchajcie o budowaniu szałasu w środku lasu – to taka namiastka szkoły przetrwania, o której marzy niejeden dorosły, albo obozu harcerskiego. Przekonuje o tym prof. Stanisław Kędzia, pracownik Instytutu Geografii Polskiej Akademii Nauk, który prowadzi badania głównie w górach wysokich, instruktor survivalu, szkolący cywilów oraz żołnierzy z zakresu sztuki przetrwania, a rozmawiała z nim Marzena Florkowska.

 

Posłuchajcie o survivalu

Fot. pixabay

 

W każdy czwartek sierpnia podróżować będziemy z kimś sławnym. Dziś o podróżach dalekich i bliskich Czesława Miłosza, a wspomina je Agnieszka Kosińska, która przez lata sekretarzowała Nobliście i w niejedną podróż z nim się wybierała. 

 

 

Posłuchaj opowieści Agnieszki Kosińskiej oraz nagrania archiwalnego Czesława Miłosza z archiwum Radia Kraków

 

Czesław Miłosz. By Artur Pawłowski - Praca własna, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=53409431

Na koniec cyklu propozycja wycieczki w okolice Krakowa – do zamku Teczyn. O legendzie tego miejsca, nazwie i związkach – uwaga – z Krzyżakami i bitwą pod Grudnwaldem. Razem z przewodniczką Anną Zimnal wybrała się tam Marzena Florkowska. 

Posłuchaj o Tenczynie

Fot. Marek Wojciechowski/www.zdjeciakrzeszowice.pl

 

 

(Marzena Florkowska/ew)

0%
0%