Radio Kraków

Zmieniamy się dla naszych słuchaczy!

Zobacz "nowe" studio produkcyjne Radia Kraków.

Fot. Marek Lasyk

Po kilkumiesięcznej gruntownej modernizacji technicznej i budowlanej, studio produkcyjne S3 Radia Kraków wznowiło pracę. Studio S3, zlokalizowane na II piętrze naszej rozgłośni w pobliżu Studia im. Romany Bobrowskiej, wykorzystywane jest głównie do nagrywania audycji i gości, realizacji reportaży, słuchowisk czy powieści emitowanych w „Radiowej bibliotece”.

To kolejna tak duża inwestycja po zakończonym jesienią 2018 roku generalnym remoncie rezerwowego zespołu emisyjnego ZE-2. Inwestycje w radiowe studia, które na remont i nowy sprzęt czekały od wielu lat, były niezbędne, żeby w pełni można było wykorzystywać znakomite zaplecze, którym Radio Kraków dysponuje. W Studiu S-3 realizowane są także nagrania i zlecenia komercyjne. Dzięki przeprowadzonemu remontowi i modernizacji, pod względem sprzętowym i technicznym studio Radia Kraków może teraz śmiało konkurować z najlepszymi w branży.

Najważniejszymi inwestycjami technicznymi w Studiu S-3 był zakup nowej cyfrowej konsolety audio, nowoczesnych mikrofonów, jak również specjalistycznych urządzeń, które w całości - wraz nową adaptacją studia - tworzą znakomite narzędzie do codziennych nagrań audycji. Studio wyposażone zostało także nowe komputery do reżyserki i studia i przystosowane do zamontowania systemu kamer oraz przesyłania streamingu video. Podczas wymiany sprzętu wykonano także gruntowne prace budowlane: wszystkie pomieszczenia studyjne zostały dostosowane dla osób niepełnosprawnych, zmieniono adaptację akustyczną i zamontowano nowoczesne oświetlenie.

Kolejne planowane inwestycje techniczne w Radiu Kraków obejmą studio najczęściej odwiedzane przez naszych słuchaczy studio, czyli koncertowe studio im. Romany Bobrowskiej.

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię