Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Trzecie tymczasowe rondo w Tarnowie zostanie na stałe?

  • Tarnów
  • date_range Czwartek, 2017.08.10 05:15 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 07:40 )
Tarnowscy drogowcy po wakacjach zdecydują, czy tymczasowe rondo na skrzyżowaniu ulic Lwowskiej i Starodąbrowskiej zostanie w tym miejscu na stałe. Takie rozwiązanie zostało wprowadzone pod koniec czerwca, żeby złagodzić utrudnienia związane z zamknięciem przejazdu na ulicy Gumniskiej. Zdaniem tarnowskich drogowców odniosło skutek.

fot: Bartek Maziarz

Tymczasowe rondo w tym miejscu chwali też aspirant sztabowy Tomasz Marek z tarnowskiej drogówki. "Po kilku tygodniach możemy powiedzieć, że rondo się sprawdza. Na to rondo nie da się wjechać z dużą prędkością. Wyspa centralna nie jest wielka, są wymalowane powierzchnie wyłączone z ruchu. Przez to nie ma tam wielu stłuczek" - mówi.

Ostateczna decyzja w tej sprawie ma zapaść jesienią. Wtedy tarnowscy kierowcy wrócą z wakacji i drogowcy przeprowadzą analizy tego rozwiązania. To nie oznacza jednak końca utrudnień związanych z zamknięciem przejazdu pod wiaduktem na ulicy Gumniskiej. Przypomnijmy, kolejarze mają otworzyć przebudowaną drogę dopiero pod koniec roku.

Od 24 czerwca na rondzie na skrzyżowaniu ulic Lwowskiej i Starodąbrowskiej doszło do dwóch kolizji. Także do dwóch kolizji doszło na położonym nieopodal skrzyżowaniu ulic Mostowej i Kołłątaja, na której zmieniono kierunek ruchu i wyłączono sygnalizację świetlną.

Co ciekawe, gdyby tarnowscy drogowcy podjęli decyzję o pozostawieniu tego ronda na dłużej, byłaby to już trzecia taka sytuacja po rondach na skrzyżowaniach ulicy Słonecznej i Starodąbrowskiej oraz Krakowskiej i Sikorskiego.

 

 

 

(Bartłomiej Maziarz/ko)

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię