- A
- A
- A
Afera w sądeckiej oświacie: są nowe wątki
Błędy w wyliczaniu subwencji oświatowej mogą kosztować Nowy Sącz ponad 4,5 mln złotych. Taką kwotę miasto będzie musiało najprawdopodobniej zwrócić. Sprawa dotyczy kilku szkół specjalnych, w których w roku 2010 i 2011 zawyżano liczbę uczniów.Zarzut wyłudzenia usłyszał już dyrektor jednej ze szkół. Jak dowiedziało się Radio Kraków, ten sam dyrektor został w 2011 roku zwolniony z pracy ale wygrał sprawę przed sądem i wrócił na stanowisko.
Prezydent Nowego Sącza Ryszard Nowak zapowiedział, sprawdzenie kto i w jaki sposób nadzorował finanse szkół.
Przypomnijmy, jak dowiedziało się Radio Kraków, w kilku przypadkach pobierano też zwiększone stawki na uczniów niepełnosprawnych, choć uczniowie wpisywani do dokumentów nie mieli orzeczeń o niepełnosprawności. Wysokość bezprawnie pobranych kwot wyliczono podczas kontroli Izby Skarbowej. Doniesienie do prokuratury w tej sprawie złożył też prezydent miasta Ryszard Nowak. Jego zdaniem w części przypadków można mówić o błędach, ale pozostałe były najprawdopodobniej celowym działaniem. - Jeśli zarzuty się potwierdzą, urzędnicy odpowiedzialni za nadzór nad szkołami poniosą konsekwencje – zapowiada prezydent Nowak.
Postępowanie w tej sprawie prowadzi prokuratura rejonowa w Gorlicach. Jak dowiedziało się Radio Kraków, zarzuty wyłudzenia lub celowego wprowadzenia w błąd usłyszeć może kilka osób.
Prowadząca śledztwo w tej sprawie prokuratura w Gorlicach nie wyklucza postawienia kolejnych zarzutów.
(Sławomir Wrona/ko)
Komentarze (0)
Brak komentarzy
Najnowsze
-
13:56
Tatry: Turysta walczy o życie po upadku podczas schodzenia z Rysów
-
13:55
Na Rynku Głównym trwa 29. wigilia dla osób bezdomnych i potrzebujących
-
13:35
Biuro do wynajęcia Kraków - dynamicznie rozwijająca się lokalizacja Twojej firmy
-
13:28
Samochody na leasing – jak znaleźć idealny model auta?
-
13:23
Suunto Vertical 2 – najbardziej zaawansowany zegarek sportowy od Suunto na trening i ekspedycje
-
13:12
Andrzej Panufnik. Genialny wygumkowany
-
12:55
Kard. Ryś na wigilii dla potrzebujących: każdy nosi w sobie godność, odkrywajcie ją w sobie i innych
-
12:48
To już 29. wigilia dla osób bezdomnych i potrzebujących na Rynku Głównym w Krakowie
-
12:27
Jarmark Bożonarodzeniowy w klimacie dawnej Galicji
-
12:01
Opowieść wigilijna Dickensa. Scrooge i filozofia przemiany
-
10:42
Wyjątkowy muzyczny pociąg wyjechał z dworca w Krakowie
-
10:10
Wigilia przyjazna dzieciom – jak pogodzić tradycję ze smakiem najmłodszych?
-
09:36
Scrooge, Dickens i pytanie o to, czy człowiek może się zmienić
Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy
Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.
Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]
Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku oraz Twitterze