|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

W czwartek rusza rozbudowa alei 29 Listopada

Na ten moment kierowcy w Krakowie czekali od dawna. W czwartek oficjalnie zacznie się rozbudowa alei 29 Listopada, czyli zakorkowanego wyjazdów z miasta w kierunku Kielc i Warszawy. Rozbudowany będzie odcinek od Opolskiej i Lublańskiej do granic Krakowa. Zostanie poszerzony do dwóch pasów w każdym kierunku.

Posłuchaj co mówi Jan Machowski z Zarządu Inwestycji Miejskich

Fot. materiały prasowe

- Od czwartku ruszają prace przygotowawcze. Wykonawcę robót będzie można spotkać na początek w dwóch miejscach. To skrzyżowanie Lublańska - aleja 29 listopada. Tam wykonawca zacznie prace związane z kanalizacją na poboczu. Drugie miejsce to wyjazd z Krakowa pomiędzy ulicą Banacha i granicą Krakowa. Będą budowane tymczasowe wjazdy i zjazdy z terenu budowy - mówi Jan Machowski z Zarządu Inwestycji Miejskich.

Pierwsze utrudnienia planowane są w pierwszy weekend grudnia. Drogowcy będą zamykali aleję 29 listopada w nocy, pod wiaduktem kolejowym w rejonie Siewnej.

Rozbudowa al. 29 Listopada to druga co do wielkości inwestycja infrastrukturalna miasta w północnej części Krakowa, po prowadzonej równocześnie budowie nowej linii tramwajowej z Krowodrzy Górki do Górki Narodowej. Inwestycja notuje blisko roczne opóźnienie z powodu poślizgu w pozyskiwaniu niezbędnych zgód.

Przebudowa dotyczy niemal trzykilometrowego odcinka al. 29 Listopada od skrzyżowania z ul. Opolską do granic miasta. Dzięki temu arteria, która jest przedłużeniem drogi krajowej nr 7 prowadzącej do Warszawy, zostanie poszerzona do dwóch pasów w każdym kierunku. Na odcinku od planowanej pętli tramwajowo-autobusowej do granic miasta zostaną wydzielone dodatkowo buspasy. Ponadto, po obu stronach ulicy powstaną ciągi piesze i ścieżki rowerowe. W ramach zadania przebudowane będą także dwa wiadukty kolejowe.

Według przedstawicieli władz miasta inwestycja ta, wspólnie z prowadzoną równolegle budową tramwaju do Górki Narodowej, zrewolucjonizuje system transportowy na północy Krakowa.

Inwestycję realizuje w systemie "zaprojektuj i zbuduj" firma Strabag. Zaproponowała ona w przetargu najniższą cenę, wynoszącą prawie 95 mln zł. Wykonawca ma miał nieco ponad dwa lata na realizację zadania.

Projekt współfinansowany jest przez Unię Europejską w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020 kwotą ok. 72 mln zł.


 

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy


Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku  oraz Twitterze.

 

 

 

Maciej Skowronek/PAP/ko

93%
7%