|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Rusza remont ulicy Myślenickiej

Na ten remont mieszkańcy krakowskich Swoszowic czekają od kilkunastu lat. Lada dzień ruszy przebudowa ważnej dla lokalnego ruchu ulicy Myślenickiej. Wyremontowana będzie cała ulica od ronda przy węźle Łagiewniki do skrzyżowania z ulicą Niewodniczańskiego.

Posłuchaj materiału Jakuba Kusego

Fot. Jakub Kusy

- Ta ulica jedzie mnóstwo aut, które skracają sobie drogę do Wrząsowic. Dochodzi do mnóstwa kolizji – mówią mieszkańcy – Ruch jak na zakopiance, auto za autem. Od dawna prosi się o przebudowę, brakuje zwłaszcza chodników. A kierowcy nagminnie łamią przepisy i jeżdżą za szybko, progi zwalniające nie pomagają, a bywa, że ktoś przejedzie na czerwonym świetle przez przejście dla pieszych przy szkole.

- Mieszkańcy wnioskowali o wprowadzenie pewnych zmian na tej ulicy od siedmiu lat – przyznaje Magdalena Wasiak z ZIKiT-u – Chodzi o poprawę bezpieczeństwa, bo przez te siedem lat na tej ulicy doszło do 164 wypadków, jedna osoba zginęła a dwanaście zostało ciężko rannych.

- Przebudowane będzie prawie 2,5 km ulicy Myślenickiej – mówi Maciej Jarczyk, inspektor nadzoru z ZIKiT-u – Wybudujemy jezdnię o 7-metrowej szerokości z chodnikami o 2-metrowej szerokości z obu stron. Przy szkole chodnik będzie miał szerokość trzech metrów. Do tego elementy uspokojenia ruchu, które spowolnią go do 40 km/h. Brukowany pas pośrodku jezdni optycznie zawęzi pas ruchu. To pierwszy taki pas w samym Krakowie, choć poza nim spotyka się go dość często. Dzięki niemu gdy auta się zderzą, dochodzi raczej do kolizji niż wypadków z ofiarami śmiertelnymi.

- Prace ciężkie rozpoczną się 15 marca – dodaje Magdalena Wasiak z ZIKiT-u – będą to głębokie wykopy związane z poszerzeniem jezdni i położeniem instalacji wod-kan. Ale już teraz rozpoczynamy prace związane z oczyszczeniem pobocza. Objazdy pojawią się na ulicy Kąpielowej i Chałubińskiego. W czasie prac linia 484 zostanie zawieszona a 135 zmniejszy częstotliwość kursowania i pojedzie objazdami.

Prace będą podzielone na cztery etapy. Pierwszy obejmie odcinek od ronda do skrzyżowania z ulicą Merkuriusza Polskiego. Drugi od ulicy Merkuriusza Polskiego do ulicy Szybisko. Kolejny od Szybiska do skrzyżowania z Sawiczewskich, zaś ostatni od Sawiczewskich do końca ulicy. Zakończenie prac planowane jest na październik przyszłego roku.

Fot. Jakub Kusy

 

Jakub Kusy/wm

68%
32%