Magdalena Sroka, szefowa Komitetu Konkursowego, jeszcze przed publikacją wyników powiedziała: Wydaje mi się, że scenariusz taki, że inicjatywa jest kontynuowana przy takim rozstrzygnięciu, jest nierealny. Ale będzie to wymagało wspólnej decyzji wszystkich interesariuszy tego projektu. Zakładamy, że wtedy ta zbiorowa decyzja będzie na nie. Ale nie może być tak, że Kraków sam rezygnuje, odcina się od wszystkich i przestaje działać, bo Kraków nie jest w tym procesie sam.
Sroka przypomina, że zimowe igrzyska to projekt nie inicjatywa Krakowa, ale też innych małopolskich gmin, polskiego rządu i... Słowacji. Wszyscy muszą więc wspólnie podjąć decyzję, co dalej.
Jeśli okaże się, że krakowianie powiedzą NIE igrzyskom olimpijskim, o tym co dalej, muszą zdecydować prawnicy - powiedział natomiast prezydent Krakowa Jacek Majchrowski. W piątek zaskoczył wszystkich sugestią, że sprzeciw mieszkańców wobec igrzysk nie musi oznaczać wycofania krakowskiej kandydatury. Teraz jego głos już był mniej jednoznaczny. Majchrowski uważa, że taką sytuację trzeba skonsultować zarówno z rządem, jak i z prawnikami. Nie wiadomo bowiem, czy rząd będzie chciał organizować igrzyska w Krakowie, ale bez udziału pieniędzy z miejskiego budżetu.
Prawie 36-procentowa frekwencja świadczy o tym, że krakowianie chcą decydować. A referendum było słusznym krokiem . Tak uważa Tomasz Leśniak z inicjatywy Kraków Przeciw Igrzyskom. Nie wyobraża sobie, aby Kraków nie wycofał się z walki o igrzyska.
Frekwencja przekroczyła wymagany próg, co oznacza, że referendum jest ważne. Prawie 70 procent mieszkańców zagłosowało przeciw igrzyskom olimpijskim. Poparli za to budowę metra, ścieżek rowerowych i rozbudowy miejskiego monitoringu.
- A
- A
- A
Referendum: 69% przeciwko ZIO, głosowanie ważne
Krakowianie nie chcą igrzysk olimpijskich, chcą za to budowy metra oraz rozbudowy ścieżek rowerowych i monitoringu. Przeciw ZIO w referendum zagłosowało 69,72%, za metrem 55,11%, za monitoringiem 69,73%, za ścieżkami rowerowymi 85,18%. Frekwencja wyniosła 35,96 procent.Komentarze (0)
Brak komentarzy
Najnowsze
-
09:02
Majówka na drogach nie była bezpieczna, ale obyło się bez ofiar śmiertelnych
-
08:15
Łukasz Smółka: Ja w Małopolsce czuję się bezpiecznie. Rafał Bochenek najwyraźniej ma uzasadnione obawy
-
08:01
Kolejny etap przebudowy ulicy Wrony w Krakowie. Są spore utrudnienia
-
07:42
Na początku był chaos. Jak teraz sobie radzi Tarnów bez lekarza w punkcie dla nietrzeźwych?
-
07:25
Wybory prezydenckie: ostatni dzień na zgłaszanie zamiaru głosowania korespondencyjnego
-
07:08
Gminie Tarnów nie podoba się organizacja ruchu na czas ważnego remontu w mieście
-
06:45
Kim jest człowiek, który od setek lat oszukuje świat sztuki?
-
06:28
Poniedziałek będzie pochmurny. Na południu Małopolski deszcz, w Tatrach może spaść śnieg
-
06:06
Aktualności komunikacyjne Radia Kraków 05.05
-
06:01
Czas start! Językiem polskim rozpoczął się egzamin dojrzałości
-
21:05
Nienawidzę cię, ale nie odchodź! Jak żyć z borderline?
-
20:47
Lista Niezapomnianych Przebojów Not: 1565 04.05.2025
-
19:06
Wałęsa na Światowym Kongresie Mediów Informacyjnych: musimy zrozumieć czasy, w których przyszło nam żyć
Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy
Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.
Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]
Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku oraz Twitterze