|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Obiecali, a nie dali. Medycy ze Szpitala Uniwersyteckiego czują się oszukani przez resort zdrowia

Pracownicy Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie nie dostaną pieniędzy obiecanych przez Ministerstwo Zdrowia. Chodzi o dodatek, który miał być wypłacony medykom pracującym z pacjentami z koronawirusem. Lekarze i pielęgniarki ze względów bezpieczeństwa byli zobowiązani do pracy tylko w jednej placówce. W zamian obiecano im rekompensaty. Nie wszyscy jednak je otrzymają.

Posłuchaj materiału Teresy Gut

fot. Sylwia Paszkowska

Tylko w Szpitalu Uniwersyteckim rekompensat nie otrzyma około 300 medyków. To lekarze i pielęgniarki pracujący na pierwszej linii frontu, czyli Szpitalnym Oddziale Ratunkowym i na Intensywnej Terapii. Wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński tłumaczy, że takie premie otrzymają ci, którzy pracowali wyłącznie z pacjentami zarażonymi koronawirusem: I w związku z tym zrezygnowali z leczenia innych pacjentów. Wiemy, że w polskim systemie zdrowia często zdarza się tak, że lekarze pracują w więcej niż w jednym miejscu. Tam, gdzie dochodziło do takich sytuacji, przygotowano odpowiednie rekompensaty.

Pracownicy Szpitala Uniwersyteckiego, który został przekształcony w szpital jednoimienny, zrezygnowali z pracy w innych placówkach. Ale pracując na SOR-ze czy Intensywnej Terapii pomagali też pacjentom, którzy zgłaszali się tam z innymi schorzeniami, nie tylko zarażonym koronawirusem.

- Jest duże poczucie frustracji i beznadziejności sytuacji, że z jednej strony były oklaski dla tych osób, a z drugiej, kiedy sytuacja z COVID-em się zmieniła, o tych osobach zapomniano - mówi dyrektor szpitala Marcin Jędrychowski.

Władze szpitala oprotestowały rozporządzenie ministra zdrowia i wezwały do wypłaty premii dla medyków. Odpowiedź była odmowna.

 

Teresa Gut/sp

 

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy


Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku  oraz Twitterze.

Zastrzegamy sobie prawo publikacji wybranych opinii.

20%
80%