|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Będzie odwołanie od zakazu działalności Muzeum Czynu Niepodległościowego w Krakowie

Komendant Związku Legionistów Polskich zapowiada odwołanie od zakazu dalszej działalności Muzeum Czynu Niepodległościowego w Krakowie.

Posłuchaj materiału Magdaleny Zbylut-Wiśniewskiej

Fot. Marek Lasyk

Decyzję o zawieszeniu prowadzenia placówki i przekazaniu muzealiów Muzeum Narodowemu podjął minister kultury Piotr Gliński. Była ona efektem przeprowadzonej kontroli w Domu im. Józefa Piłsudskiego, w którym zgromadzone są pamiątki.

Z raportu wynikało, że zbiory są przechowywane w niewłaściwych warunkach. Nie zgadza się z tym jednak Krystian Waksmundzki, komendant związku.

- Zbiory są własnością Związku Legionistów Polskich. W statucie mamy zapisane, prowadzimy działalność zgodną z tym co muzeum realizuje i realizowało. My jesteśmy zdeterminowani w tej chwili, naprawdę. Będziemy się, oczywiście w trybie przewidzianym prawem administracyjnym, odwoływali - zapowiada Waksmundzki.

- Od decyzji ministra kultury można się odwołać, ale liczymy, że Związek Legionistów Polskich zdecyduje się na współpracę - mówiła w rozmowie Radiem Kraków - Anna Bocian, rzeczniczka resortu.

- Katalog środków egzekucyjnych, możliwych do zastosowania w postępowaniu egzekucyjnym, dotyczącym obowiązku o charakterze niepieniężnym, określa ustawa o postępowaniu egzekucyjnym w administracji. Są wśród niech między innymi grzywna oraz wykonanie zastępcze. W zależności od okoliczności sprawy, Ministerstwo Kultury zdecyduje, który ze środków egzekucyjnych ewentualnie zostanie zastosowany - tłumaczy Anna Bocian.

Ministerstwo kultury nadal popiera ideę utworzenia nowego oddziału Muzeum Narodowego w Krakowie na Oleandrach w oparciu o zbiory Muzeum Czynu Niepodległościowego.

W kolekcji są między innymi cenne sztandary organizacji legionowych czy pamiątki po marszałku Edwardzie Rydzu-Śmigłym.

 

(Magdalena Zbylut/jp)

 

 

 

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy


Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku  oraz Twitterze.

Zastrzegamy sobie prawo publikacji wybranych opinii.

0%
0%