Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Czy Andrzej Duda mógł pracować na innej uczelni? Rektor UJ zaprasza prezydenta-elekta na rozmowę

  • Kraków
  • date_range Wtorek, 2015.05.26 11:17 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 08:02 )
Prof. Wojciech Nowak odniósł się do podjęcia pracy przez prezydenta-elekta na innej uczelni w czasie, gdy był też pracownikiem Uniwersytetu Jagiellońskiego. Rektor zaprasza również prezydenta elekta na rozmowę. Asystent Andrzeja Dudy odpowiada Radiu Kraków, że w najbliższych dniach spotkanie nie będzie możliwe, ale zaproszenie zostanie wzięte pod uwagę.

Fot. Marek Mędela

Rektor uczelni tłumaczył, że w 2005 r. poseł Andrzej Duda złożył pismo, że chce wziąć urlop bezpłatny. Potem, że planuje podjąć pracę w innej szkole wyższej. W trakcie jego bezpłatnego urlopu zmieniły się przepisy. Zgodnie z nimi pracownik naukowy powinien poprosić o zgodę na podjęcie współpracy z inną uczelnią rektora swojej macierzystej uczelni - a nie tylko go poinformować.

Rektor UJ chciałby omówić z prezydentem elektem sprawę jego zatrudnienia na Wyższej Szkole Pedagogiki i Administracji w Poznaniu, rzekomego "blokowania etatu" na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz jego przyszłości na uczelni. Wiadomo, że do takiego spotkania w najbliższych dniach nie dojdzie, ale asystent Andrzeja Dudy mówi Radiu Kraków, że możliwość spotkania "zostanie wzięta pod uwagę."

- Kalendarz prezydenta-elekta na pewno jest bardzo skomplikowany - mówi rektor UJ - prof. Wojciech Nowak.

Rektor zapowiada, że sprawa będzie wyjaśniana i jest na to dużo czasu - nie musi być załatwiona do końca tego roku akademickiego.

Przypomnijmy, że sprawa "rzekomego blokowania" etatu przez Andrzeja Dudę i dodatkowej pracy w innej uczelni została opisana przez "Gazetę Wyborczą" była elementem kampanii wyborczej Bronisława Komorowskiego przed drugą turą wyborów prezydenckich. 

 

Przypominamy: Prezydent Komorowski krytykuje Andrzeja Dudę. Uniwersytet Jagielloński odpowiada

 

(Teresa Gut/ew)

Obserwuj autorkę na Twitterze: 

 

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię