Radio Kraków

Studia nagrań. Jak zarezerwować?

STUDIO S-5 Studio im. Romany Bobrowskiej (S-5) składa się z sali koncertowej dla 200 osób o powierzchni 200 m2 i kubaturze 1500m3 wraz z reżyserką. Studio S-4 składa się ze studia nagrań o powierzchni 100 m2 i kubaturze 500 m3 z reżyserką.

Fot. Wojciech Gruszka

STUDIO S-5
Studio im. Romany Bobrowskiej (S-5) składa się z sali koncertowej dla 200 osób o powierzchni 200 m2 i kubaturze 1500m3 wraz z reżyserką. Studio jest idealnym miejscem do organizacji koncertów, konferencji, gali, pokazów, imprez artystycznych, dużych szkoleń, imprez integracyjnych i biznesowych, a także idealnym miejscem do nagrań koncertowych i realizacji płyt studyjnych.

Dzięki dużej powierzchni i kubaturze Studio im. Romany Bobrowskiej jako jedyne w Krakowie umożliwia profesjonalne nagrania dużych form muzycznych, jak nagrania orkiestrowe i chóralne (w Studiu im. Romany Bobrowskiej realizowane były m.in. nagrania fragmentów ścieżki dźwiękowej do filmu "Jasminum" oraz całości ścieżki dźwiękowej do filmu "Pornografia" Jana Jakuba Kolskiego).

Studio im. Romany Bobrowskiej (S-5) jest także znane mieszkańcom Krakowa jako miejsce spotkań ze znakomitymi artystami i znanymi pisarzami. Pełniąc swoją misję Radio Kraków od lat organizuje tutaj dla swoich Słuchaczy koncerty, spotkania autorskie i debaty. Naszym stałym gościem jest Chór Polskiego Radia.

STUDIO S-4
Studio S-4 składa się ze studia nagrań o powierzchni 100 m2 i kubaturze 500 m3 z reżyserką . Tu materiały na swoje płyty nagrywali m.in. Nigel Kennedy, Marek Grechuta, Leopold Kozłowski, Grupa Rafała Kmity, Skaldowie, Myslowitz, Voo Voo i Trebunie Tutki, Jarosław Śmietana i Wojciech Karolak. Studio otwarte jest również dla młodych zespołów - u nas w profesjonalnych warunkach, pod bacznym okiem doświadczonych realizatorów można nie tylko nagrać demo, ale też skorzystać z rad profesjonalistów.


Istnieje również możliwość połączenia studiów, czyli równoczesnego wykorzystania dwóch lub nawet trzech studiów w trakcie jednej sesji nagraniowej. Rozwiązanie takie jest wykorzystywane do równoczesnego nagrania np. orkiestry i solistów.

Wyposażenie naszych studiów umożliwia także oczyszczenie i restaurację każdego nagrania archiwalnego. Dzięki tej technice jesteśmy w stanie zarejestrować na cyfrowych nośnikach lub przygotować do emisji dźwiękowe zapisy historii, głosy ludzi kultury, sztuki, polityki, rejestrację wydarzeń kulturalnych.

Największym atutem pracy w studiach Radia Kraków są nasi realizatorzy współpracujący z Radiem Kraków nierzadko od kilkunastu lat, ludzie z ogromną pasją i wszechstronnym doświadczeniem w realizacji dźwiękowej, nagraniach i masteringu, cenieni przez najlepszych polskich artystów.


Aby zarezerwować studio, prosimy o kontakt telefoniczny (012 630 63 21, 501 33 37 85) lub mailowy studio@radiokrakow.pl

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię