Poręba Wielka uzdrowisko
W Porębie Wielkiej powstaje uzdrowisko. Będą też baseny geotermalne
Gorące baseny już nie tylko na Podhalu? Do końca lipca powiat limanowski chce odkupić od Gorczańskiego Parku Narodowego ziemię pod budowę basenów geotermalnych. Chodzi o teren w Porębie Wielkiej. Wkrótce ogłoszony zostanie również konkurs, w którym zostanie wybrany inwestor basenów.
Poręba Wielka stanie się uzdrowiskiem?
Marzenie staję się rzeczywistością. Po czterdziestu latach od odkrycia w Porębie Wielkiej na Limanowszczyźnie wód geotermalnych w końcu może ruszyć budowa części zabiegowej. Władze powiatu wyłoniły już wykonawcę, który przebuduje Dom Wczasów Dziecięcych. To tam gorące solanki będą wykorzystywane do leczenia m.in. chorób reumatycznych, neurologicznych i do rehabilitacji złamanych kończyn.
Limanowszczyzna: wieś Poręba Wielka stanie się kurortem?
Poręba Wielka, wieś w powiecie limanowskim, jest o krok od stania się kurortem. Po 40 latach od odkrycia w samym sercu Gorców wód geotermalnych, budowa centrum rekreacji i balneologii oraz basenów z hotelem w końcu się rozpocznie. Ogromne nadzieje z powstaniem kompleksu wiążą mieszkańcy maleńkiej wsi, która kiedyś była licznie odwiedzana przez turystów.
Najnowsze
-
07:28
Małopolski sejmik przyjął budżet województwa na 2026 r.
-
07:12
ZUS o zmianach od 2026 roku. Przeliczenie „czerwcowych” emerytur, wyższy zasiłek pogrzebowy i nowe zasady stażu pracy
-
06:54
Zima powoli wraca do Małopolski. We wtorek może spaść śnieg
-
06:36
Ewa Lipska, Anna Polony, Jerzy Trela i Ewa Kaim w świątecznych słuchowiskach Radia Kraków
-
06:15
Święta w miejscu, gdzie nikt się nie spieszy. „Od smażonej ryby już bardziej nie umrę”
-
06:05
Święta w Małopolsce będą białe? Jest na to duża szansa!
-
20:15
Nie żyje Chris Rea. Muzyk miał 74 lata
-
18:15
Referendum w sprawie odwołania burmistrz Bochni. Ruszyła zbiórka podpisów
-
18:00
Prokuratura zajęła się tragicznymi wydarzeniami na A4. Zginęły dwie osoby
-
16:48
Pijany kierowca uderzył w mur kościoła św. Krzyża w Krakowie. Sprawą zajmie się prokuratura
-
16:38
Nie tylko święto światła. Żydowska Chanuka w cieniu antysemityzmu
-
16:35
Chełmiec. Peron na trasie Podłęże-Piekiełko gotowy