Radio Kraków

pomoc dla Ukrainy

Tarnów: magazyn na dary dla Ukraińców zapełnił się w kilka godzin

Wystarczyło zaledwie kilka godzin zbiórki darów dla Ukraińców i niemal całkowicie przepełnił się przygotowany na ten cel magazyn. Od samego rana tarnowianie chętnie przynosili na Nabrzeżną-Dolną środki czystości, żywność, wodę czy leki, medykamenty i bandaże. Jak mówili - nad podjęciem decyzji o pomocy nie musieli się długo zastawiać.

Mieszkańcy gminy Liszki przekazują dary dla Ukraińców

  • date_range 2022-02-26
Koce termiczne, ciepłe ubrania, środki czystości, bielizna, żywność długoterminowa, pieluszki czy woda - to tylko niektóre z produktów, które dzięki zbiórce zorganizowanej przed Kraków, trafią do potrzebujących mieszkańców Ukrainy

Kraków: pierwsze tiry z darami dla Ukrainy wyjechały do Medyki

Pierwsze tiry z darami dla Ukrainy wyjechały w sobotę po południu z Krakowa. W Medyce zostaną przekazane stronie ukraińskiej. Zbiórka żywności, ubrań i innych potrzebnych środków trwa od piątku. Mieszkańcy cały czas chętnie przynoszą potrzebne rzeczy.

W Medyce masa osób, nie tylko z Polski, czeka na uchodźców z Ukrainy

Masa osób, nie tylko z Polski, czeka w sobotę rano na przejściu granicznym w Medyce na Podkarpaciu na tych, którzy uciekają przed wojną z Ukrainy. Na samym przejściu widać głównie kobiety, które z małymi dziećmi na ręku szukają pomocy w naszym kraju.

Operatorzy komórkowi obniżyli ceny połączeń z Polski na Ukrainę

Operatorzy komórkowi obniżyli ceny połączeń z Polski na Ukrainę i oferują darmowe pakiety, aby zapewnić emigrantom z Ukrainy kontakt z bliskimi.

Sądecczyzna ruszyła z pomocą Ukrainie

Wyznaczono już kilkanaście miejsc, gdzie można przynosić dary dla potrzebujących.

W Krakowie schronienie znalazła ukraińska kadra kajakarzy górskich

  • date_range 2022-02-25
Jeszcze wczoraj było to dziewięciu zawodników i dwóch trenerów, którzy tu w ośrodku klubu kajakowego przy ulicy Kolnej byli w trakcie przygotowań do kolejnych zawodów. Dziś rano czworo spośród nich opuściło ośrodek. Dwóch wyjechało na zawody do Gruzji, pozostali do swoich bliskich, mieszkających w Polsce. Ci którzy zostali, o powrocie na Ukrainę myślą, choć wiedzą, że na razie jest to niemożliwe.

Małopolska włącza się w pomoc Ukrainie. "Mamy do czynienia z pospolitym ruszeniem"

Małopolska, podobnie jak cały kraj solidaryzuje się z Ukraińcami, którzy przeżywają koszmar wojny. Trwają zbiórki darów, zgłaszają się wolontariusze i osoby, które chcą przyjąć do siebie uchodźców. Mamy do czynienia z pospolitym ruszeniem mówi wojewoda małopolski. Skala zaangażowania mieszkańców regionu w pomoc dla Ukrainy jest olbrzymia. Co nie zmienia faktu, że to tylko kropla w morzu potrzeb.

Zgłoszenia w sprawie bazy noclegowej dla uchodźców z Ukrainy

Urząd Wojewódzki otrzymuje szereg zgłoszeń od podmiotów prywatnych, jak również od osób indywidualnych oferujących miejsca w swoich nieruchomościach, hotelach itp., z których mogliby skorzystać Ukraińcy szukający w naszym województwie schronienia.

Urząd do Spraw Cudzoziemców: najważniejsze informacje dla uchodźców z Ukrainy

Jeżeli uciekasz przed konfliktem zbrojnym na Ukrainie, zostaniesz wpuszczony do Polski - to pierwsza wiadomość, którą Urząd do Spraw Cudzoziemców kieruje do obywateli Ukrainy. Na stronie Urzędu znajdują się najważniejsze informacje o pomocy dla uchodźców napisane w czterech językach.

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię