Radio Kraków

pomoc dla Ukrainy

Szef MON: polskie Leopardy trafiły na Ukrainę

Polskie Leopardy już trafiły na Ukrainę - poinformował w piątek na posiedzeniu RBN wicepremier, szef MON Mariusz Błaszczak. Dodał, że równolegle szkoleni są ukraińscy żołnierze przez polskich, kanadyjskich i norweskich instruktorów w Ośrodku Szkolenia Leopard w Świętoszowie.

W Tarnowie upamiętniono rocznicę agresji Rosji na Ukrainę

Prezydent miasta, przedstawiciele Związku Miast Polskich, którzy przebywają w Tarnowie, ale też uchodźcy oraz honorowy konsul Ukrainy w Tarnowie Bartłomiej Babuśka spotkali się w symbolicznym miejscu dla obu narodów: przed kamienicą przy ulicy Krakowskiej 9. To tutaj w 1920 roku pracował rząd Ukraińskiej Republiki Ludowej na uchodźstwie po przymusowej ucieczce z kraju po kontrofensywie Armii Czerwonej - przypominał prezydent Roman Ciepiela:

Tarnów nadal pomaga Ukrainie

Rok po agresji Rosji na Ukrainie miasto Tarnów, mieszkańcy regionu oraz organizacje nadal pomagają uchodźcom. W Tarnowie mogą mieszkać jeszcze nawet dwa tysiące Ukraińców. W bursie przy ulicy św. Anny mieszka aktualnie 88 uchodźców, głównie matek z dziećmi. Regularne konwoje z pomocą humanitarną organizuje m.in. fundacja Zielona Przystań z Tarnowa, do której cały czas można przynosić dary dla uchodźców.

Prezydent Zełenski w rocznicę wojny: to był rok bólu, żalu, wiary i jedności

To był rok bólu, żalu, wiary i jedności – oświadczył prezydent Ukrainy w piątek, w rocznicę rozpoczęcia pełnoskalowej agresji Rosji na Ukrainę.

Mija rok od początku rosyjskiej inwazji. Ukraina obroniła niepodległość kosztem tysięcy ofiar

Inwazja Rosji na Ukrainę trwa już rok. Ukraina obroniła swoją niepodległość, ale część jej terytorium jest pod rosyjską okupacją. Wojska agresora spustoszyły dużą część Ukrainy, powodując śmierć tysięcy osób i ucieczkę milionów. Inwazja spowodowała największy kryzys uchodźczy w Europie od czasów II wojny światowej.

Miasto Kraków i Caritas Archidiecezji Krakowskiej podsumowały rok wsparcia dla Ukrainy

Razem wysłali ponad 3 tysiące ton pomocy humanitarnej. To 3 miliony kilogramów jedzenia, artykułów higienicznych i medycznych, a nawet niezbędnej infrastruktury.

Dwa marsze solidarnościowe z narodem ukraińskim przeszły ulicami Krakowa

W piątek, w rocznicę rosyjskiej agresji, w Krakowie odbyły się dwa marsze solidarnościowe. Pierwszy przeszedł z Wawelu na Rynek Główny. Stamtąd, po wygłoszeniu przez młodych ludzi z Polski i Ukrainy apelu o pokój, wyruszył kolejny marsz - na skwer Wolnej Ukrainy.

Caritas Archidiecezji Krakowskiej: ponad 2 tys. ton darów dla Ukrainy, schronienie dla 7120 osób

Ponad 2 tysiące ton pomocy humanitarnej, noclegi dla 7120 uchodźców oraz ponad 7 mln zł przeznaczonych potrzebującym – takiej pomocy w ciągu trwającej od roku wojny udzieliła Ukrainie Caritas Archidiecezji Krakowskiej. Organizacja rozpoczęła działania na rzecz Ukrainy już w drugim dniu po wybuchu wojny.

Kraków znowu zaświeci dla Ukrainy na niebiesko i żółto

W ramach solidarności z Ukraińcami 24 lutego - w rok po agresji Rosji na Ukrainę - Kraków podświetli wybrane obiekty w barwach narodowych Ukrainy - na niebiesko i żółto.

Regionalne Rozgłośnie Polskiego Radia dla Walczącej Ukrainy

  • date_range 2023-02-21
Serce za Serce! To tytuł koncertu zespołu Taraka i inauguracja akcji charytatywnej Caritas Polska i Grupy Radiowej Audytorium 17.

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię