Wiadomość, którą chciałbym Państwu przekazać, nie jest może materiałem na news dnia ale wg mnie jest trochę bulwersująca. W ostatnich tygodniach zadziwiło mnie mianowicie działanie PKP lub PLK albo którejś ze spółek powiązanych polegajace na wydzierżawieniu parkingu na dworcu w Krzeszowicach. Konsekwencją tego powstał parking płatny przy dworcu na kilkaset samochodów. Jest to działanie wbrew wszelkiej logice i wbrew idei z całego świata: Park and Drive, gdzie wspiera się pozostawianie samochodów na przedmieściach.
 
Abonament 90 zł za miesiąc tak drastycznie podnosi cenę transportu kolejowego do Krakowa, że przestaje to być opłacalne. Dodatkowo dzierżawa ta jest o tyle skandaliczna że tak naprawdę działa na szkodę spółki powiązanej czyli Przewozy Regionalne utrudniając potencjalnym klientom korzystanie z ich usług.
 
Doszło do tego, że trzeba być bardzo zdeterminowanym, aby dalej korzystać z komunikacji kolejowej. Pomijam tutaj kwestie wpływu takiego działania na zatłoczenie i zanieczyszczenie Krakowa. Mam nadzieję że ewentualne nagłośnienie sprawy naprawi tę sytuację albo chociaż częściowo ją zmieni tzn. np spowoduje parking w cenie biletu miesięcznego gdzie już jakaś logika będzie widoczna.
 
Jakub Sitkiewicz