Radio Kraków

Norbert Kaczmarczyk

Norbert Kaczmarczyk: Rolnicy protestują przeciwko niszczeniu polskiej gospodarki. Nie podsycajmy nastrojów antyukraińskich

Politycy, którzy pojawiają się na rolniczych protestach, nie pomagają, ale obnażają nieudolność rządu - mówił w porannej rozmowie Radia Kraków poseł Suwerennej Polski, Norbert Kaczmarczyk. Pikiety mają gospodarcze znaczenie dla Polski, ale trzeba pamiętać, by nie przeszkodzić Ukrainie prowadzić wojny. Nie podsycajmy nastrojów antyukraińskich - dodaje Kaczmarczyk, przestrzegając przed prowokacjami ze strony Rosji. Oczekuję, że Polska wprowadzi twarde embargo dla produktów z Ukrainy. Następnie powinny odbyć się rozmowy ze stroną ukraińską - twierdzi były wiceminister rolnictwa. Na godzinę 14.00 zaplanowano rolniczy szczyt w Warszawie, czyli rozmowy związkowców z rządem.

Norbert Kaczmarczyk: Trzeba pomagać Ukrainie, ale jak dalej pomagać, skoro niszczy to polską gospodarkę?

- Nie może być tak, że polska gospodarka cierpi przez to, że ukraińscy przewoźnicy funkcjonują na preferencyjnych zasadach. Domagamy się, żeby wróciły zasady, które obowiązywały przed wybuchem wojny - mówił poranny gość Radia Kraków, Norbert Kaczmarczyk - poseł Suwerennej Polski. Jego zdaniem zrozumiałe jest to, że przewoźnicy i rolnicy protestują. Kaczmarczyk podkreślał, że musi dojść do spotkania władz Ukrainy Polski i UE w sprawie sytuacji na polsko-ukraińskiej granicy. 4 grudnia uczestnicy posiedzenia Rady UE ds. transportu będą dyskutować na ten temat. Do tego czasu polscy przewoźnicy nie zamierzają łagodzić formy protestu.

Polityka przed hejnałem. Wydanie z 29.10.2023 r.

  • date_range 2023-10-29
W programie "Polityka przed hejnałem" gośćmi Mariusza Bartkowicza byli małopolscy posłowie na Sejm: Weronika Smarduch z Koalicji Obywatelskiej, Paweł Śliz - reprezentant Trzeciej Drogi, Filip Kaczyński z Prawa i Sprawiedliwości oraz Norbert Kaczmarczyk z Suwerennej Polski.

Sejm: Norbert Kaczmarczyk

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię