Norbert Kaczmarczyk
Poseł Norbert Kaczmarczyk: Połączenie Suwerennej Polski z PiS ma swoje minusy
- Kongres PiS został przełożony na 12 października ze względu na powódź i posiedzenie Sejmu. Teraz powinniśmy się zająć poszkodowanymi obywatelami - mówił w porannej rozmowie Radia Kraków Norbert Kaczmarczyk, poseł Suwerennej Polski. Jego zdaniem połączenie PiS i Suwerennej Polski, które miało nastąpić w tę sobotę właśnie na kongresie, jest dobrym pomysłem. "Uważam, że prawica powinna być zjednoczona, jak kiedyś. Skupienie wszystkich środowisk wokół PiS powodowało, że wygrywaliśmy wybory" - podkreślał Kaczmarczyk. Poseł wskazywał jednak na pewne minusy takiego połączenia. "Walcząc w opozycji, trudno jest walczyć jak ma się jeden głos w mediach, na mównicy" - dodawał.
Norbert Kaczmarczyk: Zjednoczenie PiS i Suwerennej Polski będzie dobre dla dwóch stron
- Nie jest jeszcze powiedziane, że szyld Suwerennej Polski zniknie - przekonywał w Radiu Kraków poseł tej partii Norbert Kaczmarczyk. Zjednoczenie Prawa i Sprawiedliwości z Suwerenną Polską zapowiedział Jarosław Kaczyński. Do połączenia mogłoby dojść już we wrześniu, według "Gazety Wyborczej" partia nie będzie głosować nad zjednoczeniem. - Formuła połączenia musi zostać przedyskutowana - mówił poseł Kaczmarczyk na naszej antenie.
Norbert Kaczmarczyk: Minister Romanowski to św. Florian dla polskich strażaków. Atak na Suwerenną Polskę jest mocny
- Minister Romanowski to św. Florian dla polskich strażaków - przekazał 250 milionów dla OSP. Fundusz Sprawiedliwości mógł być tak wydawany. Tu jest kwestia związana z zemstą polityczną na ministrze Ziobro. Nie mogli się zabrać za niego, to zabrali się za ministrów Wosia i Romanowskiego. Atak na Suwerenną Polskę jest bardzo mocny - mówił na antenie Radia Kraków poseł Suwerennej Polski, Norbert Kaczmarczyk. W piątek Sejm zajmie się wnioskami o uchylenie immunitetu i zgodę na zatrzymanie byłego wiceministra sprawiedliwości Marcina Romanowskiego.
Norbert Kaczmarczyk: Politycy dzisiejszej opcji rządowej powinni być podsłuchiwani dla ich dobra
- Politycy powinni być podsłuchiwani dla ich dobra, także politycy obecnej koalicji rządowej - przekonywał na antenie Radia Kraków poseł Suwerennej Polski Norbert Kaczmarczyk. W ten sposób skomentował informacje o użyciu przez poprzednie władze systemu Pegasus. Zarzuty dotyczące kupowania programu Pegasus z pieniędzy Funduszu Sprawiedliwości ma usłyszeć były wiceminister sprawiedliwości Michał Woś. Minister sprawiedliwości Adam Bodnar zapowiedział kolejne wnioski. "Za pracę parlamentarną w swoim okręgu politycy mają odpowiadać. Poseł ma przecież pomagać" - w ten sposób poseł Kaczmarczyk komentował w porannej rozmowie Radia Kraków informacje o wykorzystaniu pieniędzy z Funduszu Sprawiedliwości w okręgach wyborczych polityków Suwerennej Polski.
Norbert Kaczmarczyk: Rolnicy protestują przeciwko niszczeniu polskiej gospodarki. Nie podsycajmy nastrojów antyukraińskich
Politycy, którzy pojawiają się na rolniczych protestach, nie pomagają, ale obnażają nieudolność rządu - mówił w porannej rozmowie Radia Kraków poseł Suwerennej Polski, Norbert Kaczmarczyk. Pikiety mają gospodarcze znaczenie dla Polski, ale trzeba pamiętać, by nie przeszkodzić Ukrainie prowadzić wojny. Nie podsycajmy nastrojów antyukraińskich - dodaje Kaczmarczyk, przestrzegając
przed prowokacjami ze strony Rosji.
Oczekuję, że Polska wprowadzi twarde embargo dla produktów z Ukrainy. Następnie powinny odbyć się
rozmowy ze stroną ukraińską - twierdzi były wiceminister rolnictwa. Na godzinę 14.00 zaplanowano rolniczy szczyt w Warszawie, czyli rozmowy związkowców z rządem.
Norbert Kaczmarczyk: Trzeba pomagać Ukrainie, ale jak dalej pomagać, skoro niszczy to polską gospodarkę?
- Nie może być tak, że polska gospodarka cierpi przez to, że ukraińscy przewoźnicy funkcjonują na preferencyjnych zasadach. Domagamy się, żeby wróciły zasady, które obowiązywały przed wybuchem wojny - mówił poranny gość Radia Kraków, Norbert Kaczmarczyk - poseł Suwerennej Polski. Jego zdaniem zrozumiałe jest to, że przewoźnicy i rolnicy protestują. Kaczmarczyk podkreślał, że musi dojść do spotkania władz Ukrainy Polski i UE w sprawie sytuacji na polsko-ukraińskiej granicy. 4 grudnia uczestnicy posiedzenia Rady UE ds. transportu będą dyskutować na ten temat. Do tego czasu polscy przewoźnicy nie zamierzają łagodzić formy protestu.
Polityka przed hejnałem. Wydanie z 29.10.2023 r.
W programie "Polityka przed hejnałem" gośćmi Mariusza Bartkowicza byli małopolscy posłowie na Sejm: Weronika Smarduch z Koalicji Obywatelskiej, Paweł Śliz - reprezentant Trzeciej Drogi, Filip Kaczyński z Prawa i Sprawiedliwości oraz Norbert Kaczmarczyk z Suwerennej Polski.
Najnowsze
-
22:18
Prof. Andrzej Szarata: Trasa Pychowicka, Zwierzyniecka i metro, to „dynamiczna ewolucja”
-
19:37
Powstało wyjątkowe czasopismo naukowe o Chrzanowie
-
18:47
Mieszkańcy znajdują ludzkie szczątki, ale budowa osiedla trwa. "Wszystko jest zgodne z prawem"
-
17:33
Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz: Mieszkania są wyciągane z rynku na usługi hotelowe
-
17:06
Miesiąc świadomości raka piersi. Chorują coraz młodsze kobiety
-
16:31
Muzeum Etnograficzne w Tarnowie świętuje jubileusz 40-lecia istnienia
-
16:00
Nie stawił się do odbycia kary, za to uprawiał w domu konopie indyjskie
-
15:22
Pożar miejskiego autobusu w Krakowie. Pojazd został już odholowany
-
15:13
Egzorcyzmy. Historia, doktryna i praktyka
-
08:05
40. Babiogórska Jesień minęła pod hasłem spotkania