likwidowane szkoły
Co dalej z wiejskimi szkołami w Błoniu, Łękawce i Jodłówce - Wałkach?
Zdaniem wójta Gminy Tarnów jedynym ratunkiem dla tych szkół jest przekształcenie w placówki niepubliczne np. prowadzone przez stowarzyszenia. Grzegorz Kozioł przekonywał w rozmowie z Radiem Kraków, że gmina ma wiele przykładów na to, że po takiej zmianie szkoły czy przedszkola odżywały. Na razie, nie potrafi jednak też jednoznacznie wskazać, kto miałby uratować przed zamknięciem szkoły w Błoniu, Łękawce i Jodłówce - Wałkach.
Gimnazjum w Zbylitowskiej Górze z nowym dyrektorem
Propozycję prowadzenia szkoły przyjął dotychczasowy wicedyrektor Zespołu Szkół Publicznych w Zbylitowskiej Górze - Arkadiusz Dębosz. Przekształcenie tej szkoły w niepubliczną przez kilka miesięcy budziło wiele emocji, o czym informowaliśmy na antenie Radia Kraków. Zmiany statusu szkoły to efekt propozycji wójta gminy Tarnów i głosowania radnych. Starania rodziców i nauczycieli, aby szkoła została publiczną, zakończyły się fiaskiem.
Kolejne szkoły podzielą los placówki z podkrakowskich Iwanowic?
Gmina Tarnów postąpi tak jak podkrakowskie Iwanowice i odda szkoły w prywatne ręce? Według wójta, Grzegorza Kozioła, za takim rozwiązaniem przemawiają oszczędności i niż demograficzny, ale ostateczną decyzję podejmie w środę rada gminy.
Dzieci z Ukrainy uratują szkołę w Podegrodziu na Sądecczyźnie?
Sprowadzenie polskich dzieci z Ukrainy do szkoły imienia św. Kingi w Podegrodziu na Sądecczyźnie ma pomóc przetrwać placówce. Z taką propozycją wyszła Lokalna Grupa Działania "Partnerstwo Dla Ziemi Sądeckiej.". Stowarzyszenie w ten sposób chce uratować szkołę przed zamknięciem.
Co oznacza likwidacja szkół samorządowych w Iwanowicach?
Czy to możliwe by znikły szkoły samorządowe? Tak będzie w gminie Iwanowice. Rada Gminy zdecydowała, że wszystkie szkoły będą prowadzone przez stowarzyszenia lub osoby fizyczne.
W Iwanowicach nie będzie już szkół samorządowych. Jest decyzja radnych
Radni gminy Iwanowice przegłosowali uchwałę intencyjną, która zakłada likwidację 5 placówek i przekazanie ich w ręce prywatne. To pierwsza gmina w Małopolsce, która zdecydowała się na taki krok. Teraz to nie gmina będzie dopłacała do szkół, tylko podmiot zarządzający placówką. Szkoły w dalszym ciągu będą otrzymywały dotację z ministerstwa, pracownicy utracą jednak m.in. kartę nauczyciela.
Ważą się losy małych podtarnowskich szkół
Tarnowscy nauczyciele i rodzice walczą o szkoły w małych miejscowościach gminy Tarnów. Związkowcy szukają pomocy u prezesa PIS-u. Przypomnijmy, urzędnicy, po propozycji wójta gminy Tarnów Grzegorza Kozioła z PIS - przymierzają się do przekształceń szkoły podstawowej w Łękawce, Błoniu, Jodłówce Wałki oraz przedszkola i gimnazjum w Zbylitowskiej Górze. Te miałyby zostać powierzone dyrektorowi lub stowarzyszeniu, najbardziej na zmianach ucierpieliby nauczyciele.
Najnowsze
-
22:55
UJ podpisał umowę na budowę akademika. Pokoje o wysokim standardzie dla 200 żaków
-
22:41
Krakowski Festiwal Filmowy bez dyrektora. Rezygnacja Krzysztofa Gierata
-
21:14
Czy osoby z niepełnosprawnością intelektualną mają prawa wyborcze?
-
20:52
Prof. Barbara Engelking pokieruje pracami rady Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau
-
19:02
Oranżeria wiktoriańska znowu stanęła w Ogrodzie Botanicznym UJ
-
18:46
Na orliku w Zielonkach pseudokibice grozili nastolatkowi. „To nie są już tylko kibice, to grupy przestępcze”
-
18:28
Jak wybrać najlepsze ubezpieczenie dla swojego auta? Sprawdź kalkulator OC AC i uniknij dodatkowych kosztów
-
18:22
Podwójny "pogrzeb" w Niepołomicach. Puszcza ulega Stali Mielec i żegna się z ekstraklasą
-
18:18
Puszczy Niepołomice "mission impossible"? TRANSMISJA
-
18:10
Nowoczesne strategie marketingowe dla małych i średnich firm
-
17:31
Miał być komunikacyjny armagedon, a był... poniedziałek jak zawsze
-
17:26
Andrzej Skolmowski tymczasowo pokieruje Grupą Azoty
-
16:48
Kujon – nie zawsze lubiany, ale językowo fascynujący