Kopalnia Soli w Bochni
Schodami do Kopalni Soli w Bochni
Kopalnia soli w Bochni chce pójść śladami tej w Wieliczce. Władze kopalni chcą, by turyści 70 metrów pod ziemię schodzili po 365 stopniach. Problem w tym, że schody obok szybu w centrum miasta powstały sto lat temu. Dziś są obowiązkową trasą ewakuacyjną w przypadku awarii windy. Żeby mogły służyć na co dzień turystom - muszą iść do remontu. Kopalnia wystąpiła o dotację na ten cel do ministerstwa kultury.
Kopalnia w Bochni świętuje, a turyści omijają centrum
Najstarsza w Polsce kopalnia soli w Bochni świętuje pierwszą rocznicę wpisania na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Dzięki temu chciała ściągać więcej zagranicznych turystów. Tymczasem na początku roku przeszła rewolucję. Mimo ryzykowanych zmian w obsłudze ruchu turystycznego, które skutkowały wyłączeniem na ponad 2 miesiące największej atrakcji - multimedialnej ekspozycji - jak sprawdziło Radio Kraków kopalnie odwiedza coraz więcej turystów, a ten rok zapowiada się na rekordowy.
Kopalnia w Bochni znowu będzie miała ekstremalna trasę
Kopalnia Soli w Bochni ponownie udostępni turystom swoje najstarsze wyrobiska. Odświeżona i powiększona ekstremalna trasa turystyczna zostanie otwarta już na majówkę. Będzie przebiegała bezpośrednio pod ścisłym centrum Bochni.
Małopolskie skarby pretendują do wpisania na listę UNESCO
Kopalnia soli w Bochni, wielicki Zamek Żupny i cerkwie w Powroźniku, Owczarach, Kwiatoniu i Brunarach Wyżnych na Sądecczyźnie są o krok od wpisania na listę UNESCO.
Najnowsze
-
07:37
W Tatrach wyraźna poprawa pogody. Ma wyjść słońce
-
07:16
Od dziś duże utrudnienia w Krakowie. Zamknięty ważny wjazd na ul. Łowińskiego
-
22:05
Ferma ośmiornic w Europie jednak nie powstanie? Finał walki naukowców.
-
21:34
Co dalej ze środowiskiem Mateusza Morawieckiego? Łukasz Kmita: Wykluczamy współpracę z Braunem
-
19:52
Wybory coraz dalej, kampania już trwa. Kto najlepiej wykorzystuje ten czas?
-
19:09
Różowy rower dla pani Eweliny! Znamy laureatkę kolejnej odsłony konkursu „Małopolska na dwóch kółkach. Sezon 2”
-
19:02
Turyści kąpią się w tatrzańskich stawach. TPN ostrzega przed karami i szkodami dla przyrody
-
18:15
Niesamowite Muzeum Motyli w Bochni
-
17:39
Litera a seks. Doświadczenie erotyczne w literaturze
-
17:22
Wieczysta przegrała na inaugurację sezonu. Historyczna bramka w ekstraklasie nie wystarczyła
-
16:47
71-latek poważnie ranny po potrąceniu przez hulajnogę. Sprawca uciekł
-
16:45
Morawiecki kontra Kaczyński. "Tu nie chodzi o róznice programowe"
-
16:27
Po wycince drzew w centrum Tarnowa radni chcą zmian. Przyjęli uchwałę "lex Plac Drzewny"
-
15:44
Serial "Przylądek strachu". Kultowy thriller zyskuje nową odsłonę
-
15:37
Remont plant w Tarnowie budzi kontrowersje. Ornitolodzy chcą chronić gawrony
-
15:00
Nie będzie tramwajów dwukierunkowych do Bronowic. Miasto zostaje przy autobusach zastępczych
-
10:45
Kraków prof. Agnieszki Chłosty-Sikorskiej - Służba zdrowia - odc. 6. - Matka i dziecko. Jak Kraków uczył się nowoczesnej opieki
-
15:05
Przełom w leczeniu chorób jelit. Biologia i dieta zmieniają życie pacjentów