|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|

Robert Konatowicz

Sylwetka

robert.konatowicz@radiokrakow.pl

Uwielbia nad wyraz, a nawet nad całe zdanie Kraków i Wenecję. Nie znosi przemocy - dlatego nie rozumie hiszpańskiej miłości do corridy. Urodził się w połowie miesiąca bogini miłości - Wenus - pod znakiem byka, gdyby zatem miał być widzem hiszpańskich igrzysk, byłby po stronie byków. Uwielbia za to corridę słowną na antenie radia oraz piosenkę inspirowaną głośnym japońskim filmem “Ai no corrida”, czyli “Corrida zmysłów” ( Quincy Jones). Uważa, że radio jest najbardziej zmysłowym medium. Jest skłonny nawet stwierdzić, że radio to oddzielny - siódmy zmysł. Siódemka to, jak wiadomo, szczęśliwa liczba, a on, jak twierdzi, zawsze miał szczęście do poznawania ciekawych ludzi. Wielu ich spotkał dzięki pracy w RMF FM i RMF Classic. Nadszedł czas na spotkania w Radiu Kraków.. Studiował filologię polską - teatrologię na Uniwersytecie Jagiellońskim, by zgłębić problem teatralno-okulistyczny: jak bardzo ogromny swój teatr widział Wyspiański. Fascynujące było też podążanie tropami “narodzin tragedii z ducha muzyki”. Muzyka jest dla niego tym, co pozwala nam z godnością odgrywać swoje role w teatrze dnia powszedniego. Muzykę wchłania wszystkimi zmysłami: od opery barokowej, przez jazz i rock (np. Joy Division), po muzykę klubową. Dlatego też świetnie czuje się w radiu, którego paliwem jest muzyka właśnie. Kocha Włochy - jego matka chrzestną mogłaby być Sophia Loren, a ojcem chrzestnym, czyli il padrino, oczywiście Don – nie, nie Don Corleone (bo to niebezpieczne ), ale Cichy Don. . Podobno ma kobiecy mózg, dlatego cechuje go corrida skojarzeń, ale byki już tak mają.

Wywiad z...

W dzieciństwie słuchałem… Trójki i głosu wewnętrznego.

Moja babcia i dziadek słuchali… Wolnej Europy.

Mój radiowy debiut to… występ ( wieku 12 lat :) ) w Trójce u Henryka Sytnera.

Kiedy zapala się czerwone światełko… gna się do przodu, bo w Radiu czerwone jest zielonym...

Chciałbym zrobić wywiad z ... z końcem świata, bo z genialnym gambistą i ''kreatorem'' muzyki, moim idolem Jordi Savallem już zrobiłem.

Na wakacje zabieram ze sobą... przyjaciół.

Mój ulubiony deser to... prosecco i truskawki.

Gdybym nie pracował w radiu, to… wierzyłbym może w życie poza-radiowe..

Zawsze kibicuję... szlachetnym.

Roczny urlop spędziłbym… w Wenecji w czasach Vivaldiego.

Ulubione miejsce w Małopolsce... pyszniący się bujnością traw w lecie lub ośnieżony zimą Kopiec Kościuszki w Krakowie, a jesienią Lanckorona.