Radio Kraków
  • A
  • A
  • A
share

Zapowiedź Festiwalu „Niebywalencja” w "Wieczorze Panieńskim"

„Jeremi Przybora pod koniec swojego życia dostał propozycję napisania libretta do musicalu „Piotruś Pan” i tam pada nazwa „Niebywalencja”. To wyspa, gdzie wszystko się może zdarzyć, gdzie wszystko jest wspaniałe i lepsze. Chcielibyśmy taką wyspę stworzyć naszą imprezą, żeby to było miejsce, gdzie spotkamy się wszyscy i gdzie będzie rządzić intelekt, klasa, styl” - mówiła w Radiu Kraków Dyrektor Festiwalu imienia Jeremiego Przybory – Agnieszka Kozłowska.

Jeremi Przybora

Dlaczego Przybora?

Odkąd działamy w sferze kabaretu, a to już ponad 30 lat, Kabaret Starszych Panów i sam Jeremi Przybora bywali punktem odniesienia do twórczych poczynań ambitniejszych formacji. Nie chodzi o to, że ktoś korzystał z jego tekstów, czy pomysłów twórczych, ale niejeden patrzył tęsknie w kierunku TEJ twórczości, uważając ją (i słusznie) za niedościgniony ideał i wzór. Często kończyło się na westchnieniu – „kiedyś to były kabarety” i nic z tego nie wynikało.

Chcemy to zmienić. Upowszechnić twórczość Pana Jeremiego.

Pokazać teksty perełki, znakomite pomysły na tematy i humor najwyższej próby. Nie złośliwy, nikogo nie atakujący, tolerancyjny i pogodny. Przeciwstawiający rzeczom złym – dobre. Pokazującym urodę naszego świata w najdrobniejszych przedmiotach.

Promujemy twórczość kabaretową – taka jest nasza misja i chcemy promować tę najlepszą, nie tylko najnowszą. Zresztą zetknięcie tekstów Przybory ze współczesnymi, może tym ostatnim wyjść tylko na dobre.

Dlatego powołaliśmy do życia ten festiwal, a nie z tego powodu, że w 2015 roku mija 100 rocznica urodzin Mistrza. Chociaż bez wątpienia ten ważny jubileusz był iskrą zapalną naszych działań.

 

Materiały:

www.festiwalprzybory.pl/

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię