Radio Kraków
  • A
  • A
  • A
share

Robert Kasprzycki gościem Hanki Wójciak

„Wszelkie kompleksy i frustracje obśmiewam. Łatwo wyczuć, że pod tym śmianiem się jest coś dwoistego. Wolę, żeby ktoś się domyślał, że pod spodem, pod tym głupkowatym żartowaniem jestem dwoisty, niż gdybym miał być takim poważnym, krakowskim artystą” - powiedział Robert Kasprzycki w audycji Hanki Wójciak "Wieczór panieński".

Zadebiutował na 28. Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie, gdzie zdobył I nagrodę oraz Stypendium im. Wojtka Bellona. Piosenką "Niebo do wynajęcia" dotarł do niespodziewanie wielkiego grona słuchaczy, niezwiązanych do tej pory z piosenką "nieobojętną", cały zaś album "Niebo do wynajęcia" zawierał wiele innych piosenek, z których część trafiła do śpiewników, część zaś do dziś stanowi kanon polskiej piosenki poetyckiej. Jesienią 2006 ukazał się drugi album Kasprzyckiego - "Światopodgląd". Premiera albumu odbyła się na antenie Programu Trzeciego Polskiego Radia, tam także, w Radiowej Trójce usłyszeć można dziś Roberta najczęściej. Jesienią 2007 roku nakładem Polskiego Radia Kraków ukazały się "Piosenki i Nie", będącej zarazem tomikiem wierszy, śpiewnikiem oraz okładką płyty CD, stanowiącej zapisem świetnego, "klimatycznego" koncertu zagranego w gościnnym studio krakowskiego Radia.

Nowy album "CZTERY" ukazał się 4 października i miał premierę w radiowej Trójce. Pomiędzy nagraniami i pisaniem trwa nieustająca trasa koncertowa.

 

źródło: kasprzycki.pl

Wyślij opinię na temat artykułu

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię