Radio Kraków
  • A
  • A
  • A
share

Michał Augustyniak vel Limboski w Radiu Kraków

„Tworząc tę muzykę staramy się nie myśleć o tym jak ją grać ani kto jej będzie słuchać. (…) Staramy się, żeby ona płynęła bez myślenia. Nie bezmyślnie ale bez myśli” - tak o swoim nowym projekcie Naked Mind mówił w Radiu Kraków Limboski.

Michał Limboski - fot. dzięki uprzejmości artysty

Lanckorona to malownicza wioska leżąca niedaleko Krakowa, która od zawsze przyciągała artystów swoją niezwykłą atmosferą i tajemniczą aurą. Tu właśnie Michał Limboski (gitarzysta, wokalista i songwriter) oraz Michael Jones (skrzypek i multiinstrumentalista znany z zespołu „Max Klezmer Band”) założyli zespół „Naked Mind” i pracują nad debiutancką płytą.

„Naked Mind” to piękne, oryginalne melodie często pobrzmiewające „słowiańską zamaszystością” grane na instrumentach z całego świata – indyjski sitar i tabla, pochodząca z Radżastanu ravanahatta, marokańskie gimbri, afrykańska mbira, tybetańskie misy i gongi czy trzystuletnia barokowa altówka tworzą niezwykłe sonorystyczne połączenia.

„Naked Mind” to również cisza, ruch, wibracja, puls i biały szum mis i gongów tybetańskich. Tembr gardłowego śpiewu kargyraa, przenikliwy gwizd sygit i plemienne rytmy afrykańskich bębnów w całkowicie improwizowanych, efemerycznych dźwiękowych impresjach…

 

 

„Naked Mind” oznacza po prostu „czysty umysł” – umysł wolny od myśli, zakłóceń i wyobrażeń, umysł w bezpośrednim kontakcie z rzeczywistością taką, jaka jest – z przestrzenią, dźwiękiem, wibracją i ciszą.

„Naked Mind” eksploruje te rejony, gdzie muzyka styka się z duchowością we wszystkich kulturach muzycznych świata i stara się znajdywać interesujące wspólne motywy.

„Naked Mind” to odpowiedź dwóch twórców mieszkających na południu Polski na rzeczywistość globalną – niepokojące konflikty zbrojne i kulturowe, katastrofy ekologiczne i gwałtownie zmieniający się świat, w którym coraz trudniej przewidzieć bieg wydarzeń… „Naked Mind” to niewerbalny, świadomy przekaz pełen harmonii i dobrej energii dla słuchacza i dla świata pogrążonego w chaosie…

 

(źródło: Naked Mind)

 

Wyślij opinię na temat artykułu

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię