Radio Kraków
  • A
  • A
  • A
share

"W kręgu nauki" Audycja z dn. 2.07. 2022 r.

Prof. RYSZARD TADEUSIEWICZ informatyk i biocybernetyk z Akademii Górniczo – Hutniczej, jest cenionym i nagradzanym popularyzatorem nauki.

Swą wiedzą dzieli się na różnych poziomach, od dzieci i młodzieży po studentów uczelni różnego typu.

Jest obecny także w mediach, a jego felietony ujęte w cykle stanowią ulubione pozycje czytelników i słuchaczy.

Dobitnym tego przykładem jest, sięgająca lat 80. XX w., współpraca w tym zakresie z Radiem Kraków i audycją " W kręgu nauki" .

Niedawno Polska Akademia Umiejętności (PAU) wydała książkę jego autorstwa "W laboratorium naukowca i w praktyce inżyniera. Ciekawostki naukowo – techniczne".

O potrzebie popularyzacji nauki nikogo przekonywać nie trzeba. Ale kto to powinien robić? - wyjaśnia prof. R.Tadeusiewicz.

Posłuchaj!

 Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie, budynek główny, 1887 proj. Władysław Ekielski i Tadeusz Stryjeński (fot. Zygmunt Put/Wikipedia)

Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie, budynek główny, 1887 proj. Władysław Ekielski i Tadeusz Stryjeński (fot. Zygmunt Put/Wikipedia)

Prof. BOLESŁAW FARON przypomina karierę i naukowy dorobek urodzonego w 1925 r. w KOWLU, a zmarłego w 2018 r. w WARSZAWIE prof. LESZKA KASPRZYKA.

Był profesorem nauk ekonomicznych zajmującym się administracją, organizacjami międzynarodowymi, marketingiem, międzynarodowymi stosunkami, a także filozofią.

Do 1972 r. pracował w Krakowie w Wyższej Szkole Ekonomicznej (dziś Uniwersytet Ekonomiczny), potem przeniósł się do stolicy.

A w jakich okolicznościach zaczęła się znajomość obu panów?

Prof. Bolesław Faron powraca do czasu obrony swego doktoratu i pytań z zakresu filozofii.

Posłuchaj!

Autor:
Jan Stępień

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

3465612

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię