Radio Kraków
  • A
  • A
  • A
share

Sobiesław Zasada już na walizkach, ale znalazł czas na rozmowę z Radiem Kraków

'Życie zaczyna się po 90"- powiedział rok temu na antenie Radia Kraków Sobiesław Zasada, legenda rajdów samochodach. „Wygląda na to, że pan Sobiesław traktuje te słowa bardzo poważnie, bo jak niedawno ogłosił, wystartuje w tegorocznym Rajdzie Safari. "Jadę, bo jestem ciekaw, jak teraz wyglądają tego typu imprezy. Nie jadę tam na wycieczkę i choć nie liczę na wygraną to duch walki i rywalizacji jeszcze we mnie mocno tkwi” – mówi mistrz kierownicy.

Fot. Marcin Koczyba

To już po raz dziewiąty mistrz wystartuje w tej imprezie. W   tym roku na prawym fotelu zasiądzie Tomasz Borysławski szef toru Bednary koło Poznania. 

"Safari to morderczy rajd. Egzotyka środkowo-wschodniej Afryki połączona z odwagą, szybkością i nadludzkim wysiłkiem. Tam po bezdrożach i wertepach, ale i zboczach Mount Kenia czy Kilimandżaro, wśród mrożących krew w żyłach spotkań z dziką zwierzyną pozostawiłem kilkanaście miesięcy mojego życia” – napisał w swojej  książce „Moje Rajdy”. Rajd zaczyna się 23 czerwca w Kenii. O tej  niezwykłej przygodzie, opowiedzieli Radiu Kraków państwo Ewa i Sobiesław Zasada. Z rajdowym małżeństwem,  przed odlotem do Kenii, rozmawiali Marcin Małysz i Marcin Koczyba.
Posłuchaj rozmowy
Sobiesław Zasada w swej 69-letniej karierze rajdowej ponad 150 razy stawał na najwyższym podium. Trzykrotnie zdobył mistrzostwo Europy (1966, 1967, 1971) ścigając się z najlepszymi zawodnikami, co w przełożeniu na dzisiejsze klasyfikacje oznacza, że trzy razy był mistrzem świata. Jako jedyny zawodnik z krajów wschodnich był kierowcą fabrycznym Steyr Puch, Porsche, BMW, Mercedes Benz.
Autor:
Marcin Koczyba

Wyślij opinię na temat artykułu

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię