Radio Kraków
  • A
  • A
  • A
share

"W labiryncie" - Donato Carrisi po raz kolejny staje za kamerą

Donato Carrisi - włoski pisarz, dramaturg i scenarzysta, autor bestsellerowych kryminałów - po raz kolejny staje za kamerą, żeby zekranizować własną książkę. W rolach głównych m. in. Dustin Hoffman i znany z filmów Paolo Sorrentino, Toni Servillo („Wielkie piękno”, „Oni”). Ulubieniec włoskiej krytyki i środowiska najnowszym filmem budzi jednak mieszane uczucia. Dlaczego? Dr Magdalena Wrana (UJ) bez ogródek stwierdza: Autor nie ma należytego dystansu i nie umie dobrze wybrać! Jest pokusa miłości własnej i autoafirmacji. Niestety, Carrisi od tego nie uciekł.

Fot. mat. prasowe

Po 15 latach od porwania zostaje odnaleziona Samantha. To już nie nastolatka, tylko dorosła kobieta, nieświadoma tego, jak wiele czasu minęło i co się z nią działo. Nie wiadomo też, jak udało jej się wydostać z rąk porywacza. Kiedy budzi się w szpitalu, widzi przy sobie policyjnego profilera, doktora Greena (Dustin Hoffman). Z jego pomocą pomału odzyskuje wspomnienia z tajemniczego labiryntu, w którym porywacz zmuszał ją do rozwiązywania zagadek i stosował przerażający system nagród i kar. Dostanie się do jej umysłu może być jedynym kluczem do odnalezienia porywacza.

Jednocześnie z własnych, osobistych pobudek sprawcę próbuje także odnaleźć detektyw Bruno Genko (Toni Servillo).

 

 

 

Fot. mat. prasowe

Donato Carrisi debiutował w 2009 roku powieścią „Zaklinacz". Przetłumaczona na 20 języków sprzedała się w ponad milionie egzemplarzy. Kolejne powieści „Trybunał dusz" i „Hipoteza zła" ugruntowały wysoką pozycję pisarza wśród autorów thillerów na całym świecie. W 2015 roku Carrisi wydał kolejną powieść, „Dziewczynę we mgle”, a dwa lata później udanie zadebiutował w roli reżysera, adaptując ją na język filmu, za co z rąk Stevena Spielberga odebrał nagrodę Włoskiej Akademii Filmowej.

 

 

 

mat. prasowe/sp

 

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię