Radio Kraków
  • A
  • A
  • A
share

Wróble, Szeptane, Jaś i Janeczka, Zagubieni i Czytam sobie

W cyklu "do słuchania" też coś dla najmłodszych. "Jaś i Janeczka" to wersja audio książek napisanych przez Annie MG. Schmidt, przełożonych przez Maję Porczyńską-Szarapę. Czyta Jarosław Boberek.

 

W Alfabecie szykujemy się do nowego roku szkolnego.

Dla słuchaczy mamy stos książeczek z rewelacyjnej serii "Czytam sobie" (Egmont). Legendy, fakty, wesołe historie napisane i narysowane przez najlepszych polskich twórców. książeczki przygotowujące do samodzielnego czytania wydawane są na trzech poziomach. Dla każdego małego czytelnika znajdzie się też coś w Alfabecie.

Propozycja dla naszych najstarszych słuchaczy, czyli nastolatków. Paweł Beręsewicz napisał niezwykle aktualną powieść pt.  "Szeptane" (Nasza Księgarnia). Porusza w niej bardzo ważne problemy związane z nasza obecnością w sieci, ale w rozmowie z Alfabetem zapewnia, że są tez w tej historii śmiech i uczucia.

Jak zawsze w Alfabecie recenzja młodego czytelnika. Tym razem Michał Sołtysik opowie o trylogii "Zagubieni" (Zielona Sowa) napisanej przez Marcina Mortkę dla starszych czytelników.

Józef Wilkoń, mistrz ilustracji, co jakiś czas tworzy książki autorskie. I taka właśnie ukazała się nakładem wydawnictwa Hokus-Pokus. Ma tytuł "Wróble na kuble" i jak mówi Józef Wilkoń przypomina nam o ptakach, których coraz mniej na naszych podwórkach.

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię