"Wydaje się, że wszyscy doskonale wiemy, jak powinniśmy zachowywać się w górach. Jednak wciąż słyszymy o absurdalnych, ale też groźnych sytuacjach, które wynikają delikatnie mówiąc z nieroztropności turystów. Pomysł związany z projektem „Bezpieczni i rozważni w Tatrach” jest reakcją na te sytuacje, które nie powinny mieć miejsca. Dlatego wyszedłem z inicjatywą, która ma na celu podniesienie świadomości ludzi wybierających się na szlaki" - – mówi Grzegorz Lipiec odpowiedzialny w województwie m.in. za obszar edukacji. I dodaje: - "W przerwach pomiędzy pracą zawodową, a życiem rodzinnym oraz czasem wolnym związanym m.in. z wędrówkami górskimi powstawał właśnie ten tatrzański projekt."
- A
- A
- A
W siedzibie TPN zaprezentowano nową broszurę dotyczącą bezpieczeństwa w górach
Dzięki projektowi „Bezpieczni i rozważni w Tatrach”, organizowanemu przez Stowarzyszenie Kulturalno-Oświatowe im. Adolfa Hyły do każdego turysty, który wyrusza na szlaki Tatrzańskiego Parku Narodowego trafi poradnik „ABC tatrzańskiego turysty”. W wydanej właśnie publikacji znajdziemy odpowiedzi m.in. na takie pytania: Dlaczego nie warto wędrować w górach po zmroku? Jak spacerować z troską o żyjące w Tatrach zwierzęta? O czym pamiętać planując swoją wycieczkę oraz co zrobić w razie nieszczęśliwego wypadku?
Ten krótki poradnik powinien stać się lekturą obowiązkową dla wszystkich, którzy nie tylko kochają góry, ale co ważne nie chcą narażać ani swojego ani cudzego życia - pdkreślano podczas konferencji prasowej, która odbyła się w siedzibie Tatrzańskiego Parku Narodowego.
mat.prasowe/bp
Komentarze (0)
Najnowsze
-
12:20
Pracownicy szpitala Narutowicza z połową wynagrodzenia. Wiceprezydent Kracik: "To skandal"
-
11:37
Nowa przeprawa na Wiśle już nabiera kształtów
-
11:16
Czy trzeba mieć zgodę drugiego rodzica na wyjazd z dzieckiem na wakacje?
-
11:11
Na jakich zasadach w Krakowie w komunikacji miejskiej można podróżować ze zwierzętami?
-
10:58
Ruszyły wypłaty renty wdowiej. "Jak ktoś złoży wniosek do końca lipca, dostanie świadczenie z wyrównaniem"
-
10:55
Na razie nie poznamy proponowanych wariantów trasy S7 z Krakowa do Myślenic
-
10:02
Przez kilka dni przypominała oblężoną twierdzę. W Starej Wsi życie wraca do normy. ZDJĘCIA
-
09:48
"Wszystko się zgadza i nic nie pasuje" - w galerii Krakowskiej Huty Szkła - Lipowa 3
-
09:32
Reprezentacja Polski w blind-footballu walczy na mistrzostwach Europy. Gole strzela nasz radiowy kolega
-
09:28
Lasy dla życia
-
08:55
Dwa dni bez dorożek na Rynku Głównym w Krakowie. Będzie za gorąco
Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy
Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.
Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]
Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku oraz Twitterze