Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Wspólnota Notre-Dame de Vie

Wspólnota Notre-Dame de Vie czyli ludzie, którzy nie boją się tracić czasu na trwanie w ciszy. Poznajcie kolejną grupę młodych ludzi, którzy chcą uczestniczyć w Światowych Dniach Młodzieży.

Fot. dzięki uprzejmości wspólnoty

Więcej: Kim jesteśmy, dokąd zmierzamy

 

Są wspólnotą osób świeckich konsekrowanych wywodzącą się z Francji. Tradycyjnie organizują w tygodniu poprzedzającym Światowe Dni Młodzieży, podczas tak zwanych dni w diecezjach, spotkania młodych ludzi z wielu krajów świata. Chcą celebracji modlitwy oraz dzielenia się radością wiary. Czas ten, wg nich,  nie tylko przygotowuje na spotkanie z Ojcem Świętym, ale jest przede wszystkim czasem pogłębienia relacji z Bogiem i odkrywania różnorodności i piękna Kościoła. 

Tak wspólnota Notre-Dame de Vie napisała do Radia Kraków o organizowanych przez siebie spotkaniach:  

"Do Wilkowic przybędzie około 350-400 osób, głównie z Francji, ale również z Meksyku, Łotwy i innych krajów. Gościć nas będą Wilkowice, Bystra Krakowska i Łodygowice Górne. Włączamy się w bardzo ciekawy program przygotowany przez diecezję bielsko-żywiecką, ale równocześnie proponujemy spojrzenie na życie „od wewnątrz” przede wszystkim przez spotkanie z Jezusem w Eucharystii oraz także przez codzienną modlitwę w ciszy i wprowadzenie do niej (krótki kurs modlitwy w ciszy), konferencje, spotkania ze świadkami wiary, warsztaty o różnorodnej tematyce (muzyka liturgiczna, ikona, rzeźba, życie wiarą w pracy zawodowej, zaangażowanie społeczne, rodzina po chrześcijańsku, finanse po chrześcijańsku) a także warsztaty tańca i sportowe".

Przygotowania do ŚDM w Wilkowicach trwają już prawie od roku. Przyjechali tam wolontariusze z Francji: Paule, Damien, Anne-Cecile, ks. Jean i ks. Robert, żeby poznać wolontariuszy wilkowickich i ich duszpasterzy oraz parafian. Chcieli również zobaczyć miejsca, do których wrócą z całą grupą. Niektórzy już mieli posmak ŚDM, gdyż nocowali u polskich rodzin (bez tłumacza!). Byli ujęci wielką gościnnością gospodarzy i pięknem gór oraz radością i uśmiechem, z którym spotykali się na każdym kroku. Wielkie wrażenie zrobiło też na nich zaangażowanie ze strony parafii i władz gminy, a także ich współpraca w przygotowaniach do ŚDM od strony logistycznej. 

Wspólnota Notre-Dame de Vie jest obecna w ponad 20 krajach na czterech kontynentach. Żyją duchem mistrzów Karmelu: Teresy od Jezusa, Jana od Krzyża, Teresy od Dzieciątka Jezus i o. Marii-Eugeniusza od Dzieciątka Jezus.

Ich celem jest pogłębianie wiary przez nauczanie, świadectwa i warsztaty prowadzone przez ludzi znanych i mniej znanych, ale zaangażowanych na 100% w to, co robią i żyjących w pełni swoją wiarą. Przyjęli do wiadomości słowa papieża Franciszka " Dajmy się Bogu zaskoczyć".

Fot. dzięki uprzejmości wspólnoty

Fot. dzięki uprzejmości wspólnoty

 

 

(Ewa Szkurłat, Anna Łoś/ew)

Tematy:
Wyślij opinię na temat artykułu

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię