Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Wandale maszkarona z Wielkich Schodów zatrzymani

  • Tarnów
  • date_range Piątek, 2012.06.08 10:32 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 05:08 )
Nawet pięc lat w więzieniu moga spędzic czterej tranowianie, którzy uszkodzili posąg Lwa ustawiony na cokole na Wielkich Schodach.

Pusty cokół na Wielkich Schodac. (fot. Agnieszka Wrońska)

Głowę Lwa znaleziono w nocy z sobotę na niedziele kilka stopni poniżej cokołu posągu. Miała widoczne ślady dewastacji. Jak przekonuje Olga Żabińska policjanci potraktowali sprawę bardzo poważnie i szybko złapali sprawców. To dwaj 24 latkowie, 26 i 29 latek, którzy w weekend imprezowali na tarnowskim rynku. Byli pod wpływem alkoholu. "Przemieszczali się w okolicach rynku, kiedy znaleźli się na Wielkich Schodach postanowili się zabawić. Wskoczyli na cokół na którym była ustawiona głowa lwa, kopali ją, ostatecznie zrzucili na schody" - relacjonuje Olga Żabińska z tarnowskiej policji. Straty wyceniono na 9 tysięcy złotych. Grozi im do 5 lat więzienia. Chcą dobrowolnie poddać się karze, prawdopodobnie będą musieli naprawić szkody. Dodatkowo jeden z nich uszkodził witrynę sklepową oraz budkę telefoniczną.

(Bartek Maziarz)

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię