Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Tarnowskie pogotowie wymieniło już 9 z 13 karetek na nowe

W ciągu półtora roku tarnowskie pogotowie ratunkowe wymieniło aż 9 z 13 jeżdżących na co dzień na terenie miasta i powiatu karetek. 8 z nich udało się kupić dzięki dofinansowaniu z budżetu państwa w ramach zapobiegania i przeciwdziałania Covid-19. Jedną zakupiono z własnych środków.

fot: Bartłomiej Maziarz

Posłuchaj co mówi koordynator filii pogotowia w Zakliczynie, Dominik Gałuszka
- Większość z nowych samochodów tarnowskiego pogotowia ratunkowego to samochody z napędem na cztery koła, który bardzo się przydaje. Może nie zima i lód robią taki problem. Najgorzej jest w okresie przejściowym między zimą i wiosną. Wtedy błoto rozmięka i jest problem z dojazdem do pacjentów. Ta karetka ma pełny napęd na cztery koła. Może nam pomóc. Wiadomo, że im jest bardziej zaawansowana i cięższa, to może też to sprawiać problemy, ale nie możemy zapewnić niczego, co sprawdziłoby się lepiej - przekonuje koordynator filii pogotowia w Zakliczynie, Dominik Gałuszka.

Ostatnio do filii w Zakliczynie trafiła nowa karetka z napędem na cztery koła. Taki sam samochód dostała także filia w Szerzynach, a wcześniej również filie w Tuchowie oraz Gromniku.
Autor:
Bartłomiej Maziarz

Opracowanie:
Krzysztof Orski

Wyślij opinię na temat artykułu

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię