Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Tarnowski urząd pracy będzie fundować bezrobotnym wizyty u kosmetyczki, fryzjera kupi im ubranie a nawet rower

  • Tarnów
  • date_range Piątek, 2012.06.08 11:38 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 05:08 )
Wszystko w ramach nowego projektu realizowanego przez placówkę

fot. www.up.tarnow.pl

Tarnowski urząd pracy pozyskał blisko 3 mln złotych na oryginalny projekt który ma pomóc osobom bezskutecznie poszukującym pracy znalezienie zatrudnienia.
Urząd oprócz standardowej opieki doradcy zawodowego będzie fundować bezrobotnym wizyty u kosmetyczki, fryzjera kupi im ubranie a nawet rower którym będą mogli dojeżdżać do pracy. Wszystko po to aby pomóc w znalezieniu i utrzymani pracy. Projektem objęte zostana osoby poniżej 30 roku życia i powyżej 50 , które od ponad 6 miesięcy nie mogą znaleźć pracy.
"Jeśli od ponad ponad roku ktoś nie może znaleźć pracy oznacza to że trzeba skorzystać z niestandardowych form wspomagania zatrudnienia i dlatego właśnie takie będziemy oferować bezrobotnym mówi Stanisław Dydusiak dyrektor powiatowego Urzędu Pracy w Tarnowie.
Ruszył nabór chętnych którzy chcą wziąć udział w tym projekcie. Plusem programu jest to że urząd pracy zaprosił już do niego kilkunastu pracodawców którzy przyjmą do siebie przygotowanych przez urzędników bezrobotnych.

(aw)

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię