Robert Kozioł, dyrektor tej najstarszej szkoły ogrodniczej w Polsce podkreśla, że sam kształcił się w kierunku pszczelarstwa. Jak mówi - szkolna pasieka, która powstała dzięki przyznanemu grantowi, to szansa by uczniowie poznali tę dziedzinę uczestnicząc w przeglądach uli i szykowaniu ich na zimę.
- To jest pasieka edukacyjna. W ramach tego grantu z miasta Tarnowa odbędzie się jeszcze prawie 40 różnych szkoleń w szkołach średnich i podstawowych, tak żeby promować pszczelarstwo, a potem cały czas ta pasieka będzie dostępna dla wszystkich chętnych, którzy będą chcieli pooglądać, posłuchać na temat pszczół. Ten miód będziemy przeznaczać na jakieś drobne prezenty z jakąś etykietką szkolną, żeby po prostu pochwalić się, że mamy pasiekę - wyjaśniał.
Szkolna pasieka to jedyna nowość w Zespole Szkół Ekonomiczno-Ogrodniczych w Tarnowie, który uruchomił właśnie rekrutację na nowe kierunki: technik hodowca koni i technik weterynarii. Natomiast w ramach już istniejącego kierunku technik architektury krajobrazu będzie można uczyć się także popularnej w regionie tarnowskim uprawy winorośli.