Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Tarnów: szykany na ulicy Piłsudskiego sprawiają problemy

  • Tarnów
  • date_range Piątek, 2021.06.04 07:12 ( Edytowany Piątek, 2021.06.04 12:34 )
Miały uspokoić ruch, ale szykany zamontowane na ulicy Piłsudskiego, prowadzącej do Parku Wodnego i Kantorii, sprawiają też kierowcom problemy. Zostały zamontowane na wniosek mieszkańców ulicy Piłsudskiego, którzy narzekali na pędzące samochody. Mimo ograniczenia prędkości do 30 kilometrów na godzinę, rekordziści złapani przez policję osiągali ponad 100 kilometrów. 5 kierowców straciło tam prawo jazdy. Dlatego na odcinku ulicy Piłsudskiego od skrzyżowania z Romanowicza pojawiły się pachołki, które wymuszają na kierowcach jazdę slalomem. Na dodatek w dwóch miejscach wytyczono tam też miejsca parkingowe. To wszystko sprawia niektórym kierowcom problemy.

fot: B. Maziarz

- Kierowcy nie bardzo wiedzą, jak się zachować, stwarza to niepewne sytuacje. Może się to skończyć kolizjami. Ten slalom jest, nie wiemy kto i komu ustępuje. Trochę to przekombinowane. Pewnie ten, który jest bliżej szykany, ma pierwszeństwo. Jeżeli ktoś będzie chciał szybciej pojechać, nawet by dał radę między tymi szykanami. Progi by bardziej spełniały swoją funkcję niż takie slalomy - mówią tarnowscy kierowcy.

Tyle że jak twierdzą tarnowscy drogowcy, na progi zwalniające nie chcieli się zgodzić z kolei mieszkańcy ulicy Piłsudskiego prowadzącej do Parku Wodnego i na Kantorię. Prawdopodobnie dlatego, że powodują hałas przy najechaniu na nie. Dlatego stanęły tam pachołki oraz wytyczono miejsca parkingowe. Policjanci apelują o ostrożną jazdę i wzajemną życzliwość w przepuszczaniu się przez slalom z pachołków na ulicy Piłsudskiego.

Natomiast jak informuje Gazeta Krakowska, Tarnowska Straż Miejska zastanawia się nad instalacją kamery na parkingu przy Parku Wodnym i Kantorii, bo mieszkańcy twierdzą, że w nocy nadal spotykają się tam miłośnicy szybkiej jazdy, zakłócają ich spokój i mają też sprawiać niebezpieczeństwo.

fot: B. Maziarz


 

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy


Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku  oraz Twitterze.

 

 

 

Bartłomiej Maziarz/ko

Wyślij opinię na temat artykułu

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię