Zuzanna Misiejuk koordynatorka tarnowskiej wersji Monopoly ze strony producenta podkreśla, że wprawdzie wydano już ponad 20 takich edycji popularnych planszówek, ale każda cieszy się powodzeniem:
Planszówki ostatnio przechodzą swój renesans. Wraca się do gier planszowych, wspólnego spędzania czasu, rodzinnie czy ze znajomymi. I to, że gracze mogą się odnaleźć i swoje ulubione miejsca z miasta znaleźć na danej planszy przyciąga. Każde pole, każda karta, banknot będzie przeznaczony dla Tarnowa. Chcemy żeby każda osoba, czy jest z Tarnowa, czy tylko urodziła się tutaj i wyjechała, albo wróciła, mogła identyfikować się z tą grą i siebie w niej odnaleźć, a przejście po planszy było spacerem po mieście.
Tarnowska odsłona Monopoly powinna być dostępna w sprzedaży w grudniu w Tarnowskim Centrum Informacji. Natomiast Internetowe głosowanie na jeden z punktów tej gry ma się rozpocząć już w wakacje. W podobnym okresie, przed Świętami Bożego Narodzenia, ma być gotowa już druga wersja krakowskiej wersji Monopoly.
Prezydent: to sposób na promocję miasta
Prezydent Jakub Kwaśny przekonywał, że w dzisiejszych czasach nie można już tylko stawiać na tradycyjne gadżety promocyjne Tarnowa, ale właśnie na takie formy jak lokalna wersja Monopoly.
- Gadżety typu pendrive najczęściej lądują w szufladzie, a niestety czasem także w koszu. A tę grę będziemy projektować wspólnie z mieszkańcami i będzie to idealny prezent pod choinkę - mówił Kwaśny
Maria Zawada-Bilik, szefowa Wydziału Promocji, Kultury i Turystyki Urzędu Miasta Tarnowa podkreślała, że "jest to gra rodzinna, która uczy, wywołuje pozytywne emocje i będzie stworzona dla mieszkańców Tarnowa. Myślę, że ta wędrówka po planszy będzie znakomitą lekcją i próbą budowania więzi oraz tożsamości z miastem. Szlak maszkaronów pokazał jak bardzo tego potrzebujemy. Mam nadzieję, że Monopoly będzie czymś niezwykłym. I myślę, że grudzień będzie super czasem na to, żeby Monopoly miało swoją premierę przed świętami". Zawada-Bilik dodawała, że na ulicach Tarnowa będzie można zobaczyć ludzika Monopoly.
Mam nadzieję, że Monopoly Tarnów wyjdzie z Tarnowa daleko i się rozleje nie tylko po Polsce, ale też dalej. Sami państwo pomyślcie jak często szukacie prezentu, który pozwoli komuś przypomnieć sobie rodzinne miasto. Myślę, że to jest genialny pomysł na prezent, żeby kogoś na chwilę przenieść do Tarnowa i sprawić mu przyjemność - mówiła.
Miasto zapłaci prawie 100 tys. za tarnowską wersję gry
Za tarnowską wersję Monopoly miasto zapłaci około 98 tysięcy brutto. Rzecznik prezydenta Tarnowa Wiktor Bochenek podkreśla, że ostateczna kwota będzie zależała od liczby sprzedanych egzemplarzy. Miasto ma także otrzymać wsparcie reklamowe na terenie Polski oraz 400 sztuk gier przeznaczonych na własny użytek np. jako nagrody w konkursach.