Naukowcy z Polskiej Akademii Nauk nie mają wątpliwości na temat walorów radłowskich źródeł geotermalnych. "Już dawno wytypowaliśmy Radłów jako jedną z ciekawszych lokalizacji na terenie Małopolski. Oczywiście Podhale to jest inny, wspaniały świat geotermalny. Natomiast w porównaniu do Rabki Poręby Wielkiej czy Ustronia, Radłów ma znacznie korzystniejsze warunki jeśli chodzi o zasoby geotermalne".
Dr inż. Wiesław Bujakowski z Polskiej Akademii Nauk dodaje w rozmowie z Radiem Kraków, że podstawowym walorem jest wysoka temperatura radłowskiego źródła na poziomie 60 - 70 stopni, co daje odpowiedni potencjał, a dodatkowo także walory lecznicze. "Chodzi o zawartość różnych minerałów, składników, które predestynują te wody do wykorzystania w celach leczniczych" - podkreśla naukowiec z krakowskiego PAN-u.
Z takich informacji cieszy się burmistrz Radłowa Zbigniew Mączka. "W tych naszych basenach geotermalnych to nie będzie taka zwykła kąpiel. Tylko będzie powiązana z tym, że nasz organizm dodatkowo coś uzyska, przede wszystkim jod. 3 godziny przebywania w tych basenach geotermalnych jest równoważne z 3 tygodniowym pobytem nad morzem. A przecież wiemy, że całe przedgórze z braku jodu choruje na schorzenia tarczycy" - podkreśla burmistrz podtarnowskiej gminy.