Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Przez upały i większe zapotrzebowanie na wodę pojawia się coraz więcej awarii sieci wodociągowych

Tak było w ostatnich dniach w Dąbrowie Tarnowskiej, okolicach Brzeska, a w poniedziałek także w Tarnowie. Przez awarię rurociągu przez kilka godzin wody w kranach nie mieli mieszkańcy Zgłobic, Zbylitowskiej Góry, Koszyc Wielkich, Błonia oraz Koszyc Małych.

fot: pixabay

Posłuchaj co mówi prezes tarnowskich wodociągów, Tadeusz Rzepecki
- Obrazowo można powiedzieć, że rurociąg o średnicy 160 mm na odcinku około 1 metra został całkowicie rozerwany. To częsty przypadek. Gdy występują wysokie temperatury i jest wielkie zapotrzebowanie na wodę w sieci, ciśnienia w sieci wzrastają i zdarzają się takie awarie. Musimy się zawsze liczyć z takimi sytuacjami - mówi prezes tarnowskich wodociągów, Tadeusz Rzepecki.

Rzepecki podkreśla, że właśnie na wypadek podobnych awarii przedsiębiorstwo posiada zbiorniki awaryjne, które byłby w stanie zapewnić wodę nawet przez całą dobę. 

Wostatnich upalnych dniach dostawy wody dla mieszkańców Tarnowa oraz okolicy są większe o 50 procent niż w okresie wiosenno - zimowym.
Autor:
Bartłomiej Maziarz

Opracowanie:
Krzysztof Orski

Wyślij opinię na temat artykułu

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię