Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Przed tarnowskim sądem rusza dziś głośny proces

  • Tarnów
  • date_range Wtorek, 2012.06.05 08:04 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 05:07 )
Chodzi o proces o ochronę dóbr osobistych, jaki poseł Sławomir Kopyciński kiedyś SLD obecnie Ruch Palikota, wytoczył rzecznikowi Episkopatu Polski ks. Józefowi Klochowi

fot. archSąd sprawdzi czy rzecznik Episkopatu Polski obraził Posła Kopycińskiego. Chodzi o wydarzenia z października 2010 roku i dotyczy wypowiedzi posła na temat prac Komisji Majątkowej.
Kopyciński powiedział wtedy, że "Kościół otrzymał z budżetu państwa 24 miliardy złotych odszkodowania za mienie utracone w PRL". Episkopat na konferencji prasowej poinformował, że sumy odszkodowań podane przez Kopycińskiego są nieprawdziwe. Według episkopatu odszkodowanie wyniosło 107,5 miliona złotych.
"Poseł Kopyciński poczuł się obrażony słowami które padły podczas tej konferencji i dlatego złożył pozew - mówi sędzia Tomasz Kozioł- domaga się opublikowania przeprosin w prasie."
Początkowo pozew -wpłynął do Sądu Okręgowego w Warszawie - skierowany był przeciwko Konferencji Episkopatu Polski, jej ówczesnemu sekretarzowi bp. Stanisławowi Budzikowi oraz rzecznikowi ks. Józefowi Klochowi.
Poseł ostatecznie zredukował swoje roszczenia do ks. Józefa Klocha.
Warszawski sąd przekazał sprawę sądowi tarnowskiemu, bo rzecznik episkopatu ks Józef Kloch,, pochodzi z Tarnowa i jego tarnowski adres widnieje w aktach sprawy.

(aw)
Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię