Z takimi opiniami nie zgadza się jednak dyrektor Zarządu Dróg i Komunikacji w Tarnowie Artur Michałek. "Na pewno to poprawi krajobraz. Kompozycyjnie wpisuje się to w istniejącą architekturę. To poszerzenie obecnych elementów małej architektury w tych dwóch lokalizacjach. W trzeciej lokalizacji to całkowicie nowa aranżacja. Mowa tu o ulicy Goldhammera" - mówi.

Dyrektor Zarządu Dróg i Komunikacji w Tarnowie dodaje, że projekt parkletów nie mógł być też bardzo rozbudowany, bo ZDiK przygotowuje kompleksową koncepcję zagospodarowania ulicy Wałowej.

Wykonanie takich parków kieszonkowych zostało wskazane przez samych mieszkańców w budżecie obywatelskim jeszcze w 2019 roku, a wnioskodawcą było Stowarzyszenie Zmieńmy Stare Miasto Tarnów. Ławeczki z drzewkami i krzewami miały się pojawić na ulicy Wałowej już w ubiegłym roku, ale najpierw na przeszkodzie stanęła pandemia, a później uzgodnienia z konserwatorem zabytków. Udało się jednak znaleźć porozumienie w tej sprawie.

Znowu opóźnia się powstanie parkletów na ulicy Wałowej w Tarnowie

Środa, 2021.06.30


Konserwator zabytków miał uwagi m.in. do betonowych donic, które mają być elementem parkletu na rogu Wałowej i Godlhammera w Tarnowie i tworzyć układ w kształcie plastra miodu. "Ostatecznie jednak konserwator przystał na takie rozwiązanie. Kształt, jaki mają donice, uniemożliwiałby wykonanie tego z kamienia. Dodamy tam jeszcze dodatki z drewna" - podkreśla dyrektor Zarządu Dróg i Komunikacji w Tarnowie Artur Michałek.