- Mężczyzna z niewiadomego powodu zaatakował jednego z poruszających się w grupie chłopców. Doznał on urazu w okolicy brzucha, to była rana cięta. Sprawca oddalił się w kierunku Rynku. Do późnej nocy na miejscu zdarzenia pracowali policjanci. Trwają ustalenia przyczyn tego ataku. Staramy się namierzyć tego mężczyznę. Z naszych ustaleń wynika, że był to gwałtowany atak z niewiadomej przyczyny - wyjaśniał na miejscu zdarzenia dziennikarzom młodszy aspirant Kamil Wójcik, oficer prasowy tarnowskiej policji.
- A
- A
- A
17-latek dźgnięty nożem w centrum Tarnowa. Prezydent występuje o dodatkowe patrole
W piątek około godziny 22:00 grupa pięciorga nastolatków szła w stronę tarnowskiego Rynku ulicą Katedralną. Z naprzeciwka szedł około 30-letni mężczyzna, który miał zaczepiać i obrażać nastolatków. Pomiędzy nim i grupą nastolatków doszło do sprzeczki. W pewnym momencie mężczyzna wyciągnął nóź i ugodził w brzuch 17-latka, który trafił do szpitala. Jak ustaliło Radio Kraków, jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Po ataku prezydent Jakub Kwaśny rozmawiał z komendantem tarnowskiej policji Tomaszem Bojanowskim i poprosił o dodatkowe umundurowane patrole piesze w wakacyjne weekendy w obrębie centrum.Poszukiwany napastnik ubrany był w czarną koszulkę i czarne spodnie oraz białe sportowe buty. Ma 25-30 lat, jest wysoki i ma krótkie włosy. Dodatkowo utyka na jedną nogę.
Niedługo po zdarzeniu policjanci przejrzeli nagrania z kamer Straży Miejskiej w Tarnowie, znajdujące się w okolicy miejsca zdarzenia.
Po ataku prezydent Tarnowa poprosił komendanta policji o dodatkowe piesze patrole w weekendy w obrębie Rynku. Jakub Kwaśny mówi Radiu Kraków, że rozmawiał w sobotę z komendantem tarnowskiej policji Tomaszem Bojanowskim o tym niebezpiecznym zdarzeniu i poprosił o dodatkowe umundurowane patrole piesze w wakacyjne weekendy w obrębie tarnowskiego Rynku, okalającej go ulicy Wałowej, a także częstsze patrolowania okolic klubów przy ulicy Krakowskiej.
- Prewencyjnie będzie to odstraszało od takich sytuacji konfliktowych. Cały czas twierdzę, że my, jako mieszkańcy niewdający się w takie sytuacje, jesteśmy bezpieczni. Rola policji jest jednak kluczowa. Komendant nie powiedział "nie". Będzie analizował sytuację. Myślę, że od przyszłego piątku takie patrole się pojawią - mówi Kwaśny.
Tarnowska policja podkreśla, że w wakacje sama z siebie organizuje więcej patroli pieszych w centrum Tarnowa.
Komentarze (9)
Najnowsze
-
12:44
Zamiast śmiechu - mandat. Policja ostrzega przed dyngusem bez umiaru
-
12:24
Dziś Lany Poniedziałek, a w miejscowości Dobra koło Limanowej oznacza to jedno - na ulice wyszły Śmiguśne Dziady!
-
11:58
Sadownicy z niepokojem patrzą na prognozy. Możliwe silne przymrozki
-
11:20
Smiguśne Dziady robią psikusy w Dobrej. Nie oszczędzili nawet... Radia Kraków. WIDEO + ZDJĘCIA
-
11:15
Wisła Kraków z Górnikiem Łęczna o komplet punktów. TRANSMISJA I OPIS
-
10:55
Siuda Baba będzie grasowała w Wieliczce
-
10:19
Poniedziałek Wielkanocny jest kolejnym dniem oktawy uroczystości Zmartwychwstania
-
10:00
Wiara powinna być świadoma. Wielkanoc u Jadwiżanek Wawelskich
-
09:46
Poniedziałek w Małopolsce znacznie brzydszy niż niedziela. W nocy wyraźne ochłodzenie i przymrozki
-
09:10
Droga do Morskiego Oka otwarta. Sytuacja lawinowa wciąż poważna
-
08:51
Bardziej autentyczny i bliższy swoim korzeniom. Emaus na krakowskim Salwatorze
-
21:05
Masz przyjaciół… czy tylko ci się wydaje?
-
17:08
Marsz Żywych w cieniu napięć politycznych. Mniej uczestników przyjedzie do Oświęcimia
-
16:14
Nietypowy park edukacyjny powstanie koło Nowego Sącza
-
15:49
Śmiertelny wypadek na DK73. Nie żyje młody motocyklista
-
15:09
Nawet w okresie świątecznym strażacy wyjeżdżają do pożarów traw
-
13:27
Spływ Dunajcem wraca po świętach. Wiosną zobaczysz wyjątkowe zjawisko
-
13:02
5-metrowa dziura koło nasypu kolejowego. Kolejne zapadlisko w Trzebini
-
12:20
Pierwsze papieskie orędzie Urbi et Orbi Leona XIV na Wielkanoc: "Nie możemy godzić sią na zło!"
-
12:12
Wypadek koło Nowego Sącza. Nastolatek potrącony w pobliżu kościoła
Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy
Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.
Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]
Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku oraz Twitterze