Większe przejaśnienia spodziewane są w środę jedynie miejscami na północy kraju i lokalnie na krańcach południowych. Natomiast na rozpogodzenia można liczyć w obszarach podgórskich wyżej położonych i w górach.

"Miejscami mogą wystąpić słabe opady mżawki. Na północnym wschodzie również słabe opady śniegu. To będą bardzo słabe zjawiska i ograniczone głównie do wschodniej połowy kraju. Na zachodzie szansa na opady będzie mniejsza" – przekazał Jakub Gawron z Centralnego Biura Prognoz IMGW.

Dodał, że przed południem mogą utrzymywać się miejscami mgły ograniczające widzialność do ok. 300 m.

Temperatura maksymalna wyniesie od minus 1 stopnia Celsjusza na Kaszubach do plus 3 stopni Celsjusza na południu kraju.

Wiatr będzie słaby, na ogół zmienny, jedynie na Wybrzeżu umiarkowany, południowo-zachodni.

W nocy ze środy na czwartek, jak podał synoptyk IMGW, zachmurzenie nadal ma być duże, większe przejaśnienia miejscami spodziewane są na południu i na północy kraju.

W całym kraju może lokalnie słabo popadać śnieg, z początkiem dnia mogą się zdarzyć opady mżawki.

"Lokalnie tworzyć się będą mgły, miejscami marznące, ograniczające widzialność do ok. 200 m" – powiedział Gawron.

Temperatura minimalna wyniesie ok. minus 5 stopni Celsjusza lokalnie na południu i północy kraju. W obszarach podgórskich Karpat ten spadek temperatury prognozowany jest na poziomie do minus 10 stopni, w obniżeniach terenu nawet do minus 13 stopni Celsjusza.

Natomiast na przeważającym obszarze kraju termometry wskażą od minus 3 stopni do minus 1 stopnia Celsjusza. Najcieplej ma być w nocy nad samym morzem - do plus 1 stopnia Celsjusza.

Wiatr będzie słaby, na ogół z kierunków południowych.