Aby wyłonić medalistów mistrzostw Polski – narciarze, dokładniej zaś specjaliści biegów narciarskich korzystają z gościny słowackiego Strbskiego Plesa. Dzisiaj zarówno kobiety, jak i mężczyźni rywalizowali na dystansie 10 km stylem klasycznym.

Najlepszą z 27 kobiet, które stanęły na starcie, była Izabela Marcisz, która o ponad minutę pokonała 19-letnią Zuzannę Fujak. Trzecia Magdalena Kobielusz. Aleksandrze Kołodziej z LKS Witów Ski do miejsca na podium zabrakło 12 sekund.

6. Kamila Idziniak - NKS Trójwieś Beskidzka - strata - 1:52,5 minuty

Wśród mężczyzn tytuł wywalczył Dominik Bury. Srebro i brąz dla 21-latków. Drugi był Łukasz Gazurek, trzeci Piotr Jarecki. Obu dzieliły niespełna dwie sekundy. Najlepszy z zawodników z Małopolski Robert Bugara z UKS Regla Kościelisko tuż za podium. Do rywalizacji przystąpiło 26 biegaczy.

6. Maciej Staręga - UKS Rawa Siedlce - strata 44,9 sekundy

Rywalizowali także młodzicy. Dla nich przygotowano trasę 5 km. Złote medale wywalczyli Kinga Gazurek i Filip Juroszek. Zawodnicy z Małopolski cieszyli się trzema medalami: Julita Gdula z LKS Markam Wiśniowa Osieczany zdobyła brąz, Patryk Wydra z UKS Regle Kościelisko był drugi, a Tomasz Mulica z KS Chochołów zajął trzecie miejsce.