Nie pożałował nikt, kto zagościł w niedzielne popołudnie na stadionie Wisły. Po wspaniałym widowisku wykreowanym przez oba zespoły faworyzowany Lech musiał uznać wyższość nie tylko chwalonej od początku sezonu defensywy krakowian, ale także bardzo dobrze grającej formacji ofensywnej. Momentami Biała Gwiazda zachwycała kombinacyjną grą, której w Krakowie kibice nie widzieli od czasu zwycięstw z AC Parmą, czy Schalke Gelsenkirchen. Swoje dołożył także Lech, który zagrał prawdopodobnie swój najlepszy mecz w tym sezonie. Osiem celnych strzałów napastników Kolejorza znakomicie jednak wybronił bezbłędny Miśkiewicz.

Swój koncert Wisła zaczęła już w pierwszej minucie meczu. Mocny strzał Chrapka, z ostrego kąta, wybronił jednak golkiper Lecha. W odpowiedzi popisać się zechciał także Miśkiewicz, zmuszony do interwencji po kąśliwym strzale Teodorczyka cztery minuty później. Potem do głosu doszli już gracze "Białej Gwiazdy", a bardzo blisko bramki było w 14. minucie. Burliga miałby przed sobą pustą bramkę, gdyby tylko otrzymał podanie od Chrapka. Młody Wiślak niepotrzebnie zgrał jednak do środka do Garguły, a ten nie zdążył zadać śmiertelnego ciosu, bo uprzedził go Trałka. Kwadrans później Kotorowski zmuszony był już jednak wyciągać piłkę z siatki. Po faulu Wołąkiewicza na niezwykle aktywnym w ofensywie Burlidze, karnego na bramkę zamienił Paweł Brożek. Dla snajpera było to pierwsze ligowe trafienie po powrocie do drużyny z zagranicznych wojaży. W 37. minucie ten sam zawodnik świetnie zagrał do Łukasza Garguły, a ten znalazł się "sam na sam" z bramkarzem Kolejorza. Pomocnik próbował "lobować" i fatalnie przestrzelił.

Na jego rehabilitacje czekać trzeba było tylko kilka minut. Kilka sekund przed końcem I połowy Miśkiewicz błyskawicznie uruchomił Sarkiego na lewym skrzydle. Po dośrodkowaniu Nigeryjczyka piłka trafiła na zamykającego akcję Garguły, który minął w polu karnym Henriqueza i strzałem lewą nogą umieścił piłkę w siatce Lecha. Po przerwie poznaniacy wrócili nieco do gry. Swoje show pokazał wtedy Miśkiewicz, który bronił jak w transie grożne strzały Teodorczyka, Ubiparipa i Ślusarskiego. W odpowiedzi znów pierwsze skrzypce zagrali WIślacy, z Chrapkiem i Burligą na czele. Młodzi Wiślacy dawali poczatek praktycznie każdej groźniejszej akcji Wisły. W 62. minucie kibice z pewnością przecierali oczy ze zdumienia, zaskocznie nie tylko ładną grą Wisła, ale także brakiem trzeciego gola. Sarki urwał się prawym skrzydłem dwóm obrońcom i zamiast spytać bramkarza z którego rogu bramki chciałby wyciągnąć piłkę, wypuścił sobie piłkę za daleko i nie zdołał uderzyć.

Potem szczęścia szukał jeszczeTeodorczyk, który w 78. minucie lewą stroną wdarł się pod pole karne i podał płasko do środka. Wślizgiem Wisłę uratował nie słabszy od młodszych kolegów Głowacki. W końcówce karnego szukał jeszcze na siłę Bartosz Ślusarski, ale sędzia nie dał się złapać na płetwonurkowe popisy napastnika Lecha.

Po niedzielnym meczu Wisła z dziewięcioma punktami zajmuje w tabeli 4. miejsce i jest jedną z trzech niepokonanych drużyn w lidze. Już za tydzień podopiecznych trenera Franciszka Smudy czeka daleki wyjazd do Szczecina na mecz z miejscową Pogonią.

Wisła Kraków 2 - 0 Lech Poznań
(1-0) P.Brożek - '31
(2-0) Ł.Garguła -'45+1

Skład Wisły: Miśkiewicz, Burliga-żk, Głowacki, Jovanović, Bunoza, Chrapek('87 Fryc), Stjepanović-żk('77 Nalepa), Małecki, Garguła, Sarki('63 Boguski), Brożek
Skład Lecha: Kotorowski, Możdżeń, Henriquez, Kamiński, Wołąkiewicz, Trałka, Ubiparip, Hamalainen, Pawłowski, Lovrencsics('46 Ślusarski-żk), Teodorczyk

'90+6 Koniec meczu!

'90+5 J eszcze kilkadziesiąt sekund, ale na stadionie trwa już istne święto

'90+2 Ślusarski pokazuje, że zasada fair play jest raczej mu obca. Napastni Lecha ewidentnie "zanurkował" w polu karnym i otrzymał żółtą kartkę za symulkę

'90 Sędzia dolicza aż 6 minut

'87 Ostatnia zmiana w zespole Wisły. Na boisku melduje się debiutant-młodziutki Fryc, który zmienia Michała Chrapka. Pomocnik Wisły żegany przez kibiców gromkimi brawami

'85 Po strzale Ubiparipa z 25 metrów tym razem piłka poszybowała nad bramką Wisły. Lech strzela dużo i bardzo, bardzo niecelnie

'83 Ręce same składają się do oklasków jeśli popatrzeć na grę Wisły w tym spotkaniu.Tym bardziej jeżeli porównamy to z poprzednim sezonem. Jeszcze jakieś 10 minut takiej gry i 3 punkty zostaną w Krakowie

'80 Odpowiedź Wisły i kolejna 100-procentowa okazja! Małecki poszukał Brożka w polu karnym, ale ten został przytrzymany przez obrońcę i piłka została w miejscu.

'78 Uff! Teodorczyk lewą stroną wdarł sie pod pole karne i podał płasko do środka. Wślizgiem Wisłę ratuje Głowacki . Wcześniej Nalepa zmienił Stjepanovicia

'75 Żółta kartka dla Ostoji Stjepanovicia, który po raz kolejny fauluje tuż przed polem karnym. Gdyby sędzia był nieco mniej pobłażliwy, Macedończyka prawdopodobnie nie byłoby już na boisku

'70 Chrapek do Brożka w powietrzu ,a ten zdołał jedynie strącić piłkę nad wychodzącym z bramki Kotorowskim. Lob w kierunku pustej bramki niestety niecelny

'66 Trochę to trwało, ale ostatecznie, z grymasem bólu na bramkę powrócił Krzysztof Kotorowski

'63 Emmanuel Sarki zmieniony przez Rafała Boguskiego.

'62 Kibice przecierają oczy ze zdumienia! Sarki urwał się prawym skrzydłem dwóm obrońcom i zamiast spytać bramkarza z którego rogu bramki chciałby wyciągnąć piłkę, wypuścił sobie piłkę za daleko i nie zdołał uderzyć. Nigeryjczyk dodatkowo powalił jeszcze Kotorowskiego i chyba będzie potrzebna zmiana na pozycji golkipera u gości

'59 Aj! Ależ była okazja dla Wisły! Otwierające podanie Chrapka do Brożka i niestety akcję sam na sam przerwał gwizdkiem sędzia, który dopatrzył się spalonego

'57 Jakiś problem z nogą ma Paweł Brożek, który niefortunnie upadł po powietrznym pojedynku. Oby to nie było nic poważnego

'54 Było gorąco pod bramką Wisły, bo z 25, metrów z wolnego uderzał Hamalainen. Na szczęście trafił prosto w mur i z takiego rozwiązania najmniej cieszy się chyba tylko Stjepanović, który porządnie oberwał piłką w głowę.

'52 Wisła Kraków gra niczym za najlepszych czasów! Świetne podanie Garguły na prawo do Sarkiego, a ten dośrodkował po angielsku do niekrytego Brożka. W ostatnim momencie ryzykownie piłkę wybił Hubert Wołąkiewicz!

'49 Miśkiewicz! Świetna interwencja bramkarza Wisły po stzrale Ubiparipa z 20 metrów!

'46 Drugą połowę Wisła zaczyna bez zmian. Lech z jedną- za Lovrencsicsa wchodzi znany w Krakowie(chodź kojarzony raczej z drugą częścią Błoń) Ślusarski

'46 Zaczynamy drugą część spotkania!

'45+1 GOOOOOOOOOOOOOOOL!!!! Miśkiewicz błyskawicznie uruchomił Sarkiego na lewym skrzydle. Po dośrodkowaniu Nigeryjczyka piłka trafiła na zamykającego akcję Garguły, który minął w polu karnym Henriqueza i strzałem lewą nogą umieścił piłkę w siatce Lecha! Wspaniały gol do szatni

'42 Teraz w natarciu poznaniacy, centra lechitów wybita najpierw przez Bunozę, potem dwukrotnie niebezpieczeństwo zażegnuje Burliga.

'39 Brakowało może 10 centymetrów i pewnie było by nie tylko 2-0, ale także drugi raz na listę strzelców wpisałby się Paweł Brożek. napastnik nie zdołał jednak przyjąć znakomitego, głębokiego podania od Garguły

'37 Powinno być 2-0! Brożek idealnie wystawił piłke Gargule, a ten będąc już sam na sam z bramkarzem, niepotrzebnie usiłował lobować. Niecelnie-ponad bramką!

'35 Bunoza show!!! Bośniak wdarł się lewym skrzydłem w pole karne Wisły mijając po drodze aż trzech Lechitów. Przed strzałem wślizgiem uprzedził go Wołąkiewicz

'33 Bardzo dobre wejście i dwójkowa akcja Burligi i Sarkiego. Podanie tego ostatniego do Brożka przeciął jeszcze w ostatnim momencie Henriquez

'31 Spóźnione wejście Burligi w nogi Ubiparipa i mamy pierwszą żółtą kartkę w tym meczu

'30 GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!! Paweł Brożek strzela pierwszego gola po powrocie do Ekstraklasy!

'29 Rzut karny dla Wisły! Wołąkiewicz wycina w polu karnym Burligę!

'27 Teraz groźnie Lech, a konkretnie Lovrencsics, który zdecydował się na bardzo mocny strzał zza pola karnego. Miskiewicz z trudem odbija piłkę zmierzająca do bramki przy samym słupku

'24 Aj! Teraz znów było blisko, ale postopadłe podanie Chrapka w kierunku Brożka odrobinę zbyt głębokie

'22 Wisła nadal w ofensywie i trzeba powiedzieć, że ku zaskoczeniu wszystkich zgromadzonych na stadionie przy Reymonta, to ona jest ciągle stroną przeważającą

'17 Ależ mecz! Teraz minimalnie przestrzelił Małecki

'14 Jak to nie wpadło! Burliga miałby przed sobą pustą bramkę, gdyby tylko otrzymał podanie od Chrapka. Młody Wiślak niepotrzebnie zgrał jednak do środka do Garguły, a ten nie zdążył zadać śmiertelnego ciosu, bo uprzedził go Trałka

'12 Kolejna okazja Lecha. Tym razem dynamiczny rajd Pawłowskiego zakończony strzałem odbitym w ostatnim momencie przez Głowackiego

'9 Ciekawostką jest, ze mecz z perspektywy trybun ogląda były wieloletni kapitan Wisły-Radosław Sobolewski.

'6 Brawo Miskiewicz! Bardzo groźny strzał Teodorczyka , zmierzający w dłuższy róg bramki, końcówkami palców zdołał strącić golkiper Wisły

'4 Potrzebna jest pomoc medyczna, bo w starciu powietrznym z Łukaszem Todorczykiem mocno ucierpiał Marko Jovanović

'2 Ależ okazja krakowian już na samym początku spotkania. Strzał Michała Chrapka z bliska, ale z ostrego kąta wybronił Kotorowski

'1 Gramy!

17:58 Jacek Bednarz wręczył specjalny dyplom i podziękowania dla Stanisława Sękiewicza - Wiślackiego Smoka, który obchodzi dzisiaj 25. jubileusz kibicowania "Białej Gwieździe"

17:40 Na ławce rezerwowych Wisły zasiądą: Bieszczad, Chavez, Boguski, Fryc, Burdenski, Stolarski, Nalepa.

17:28 W poprzednim spotkaniu w Krakowie, lepsi byli gospodarze, którzy po nudnym meczu pokonali Kolejorza 1:0. Ogólna statystyka gier rozgrywanych między tymi ekipami jest korzystna dla Wisły, która triumfowała w 36 z 92 spotkań, a 23 zremisowała. 33-krotnie lepszy był Lech. Bilans bramek 136-118 dla "Białej Gwiazdy".

17:20 Wisła do dzisiejszego spotkania podchodzi w optymalnym zestawieniu. Do gry na prawej obronie nie został ejdnak przeznacony Paweł Stolarski. W Lechu zabraknie kontuzjowanych Buricia, Cessaya, Injaca, Linetty'ego i Murawskiego.