Wisła gromi III ligowca

• date_range Sobota, 2012.08.11 15:05 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 06:51 )
5 bramek Białej Gwiazdy z Lubońskim FC
Wisła Kraków pewnie awansowała do 1/8 finału Pucharu Polski. W sobotnim meczu, w którym Biała Gwiazda zainaugurowała nowy sezon, podopieczni Michała Probierza zwyciężyli III-ligowy Luboński KS 5:0 (0:0).

Wszystkie bramki padły w ostatnich dwóch kwadransach spotkania. Hat trickiem popisał się Cwetan Genkow.

Bułgarski napastnik najpierw w 60. minucie głową wykorzystał dośrodkowanie Maora Meliksona, a sześć minut później przejął dobre zgranie piłki przez Romella Quioto i skarcił gospodarzy za bardzo złe ustawienie w defensywie.
Honduranin był bohaterem także dwóch kolejnych akcji. W 85. minucie to właśnie jego strzał dobił do pustej bramki Łukasz Garguła, a chwilę później ładne podanie na krótki słupek na swojego trzeciego gola zamienił Genkow.

Wielkie strzelanie w doliczonym czasie gry zakończył Rafał Boguski, który otrzymał kapitalne, kilkudziesięciometrowe podanie od Maora Meliksona.

Luboński KS - Wisła Kraków 0-5 (0-0)

Bramki: Genkow (60., 66., 88.), Garguła (86.), Boguski (90.)

Żółte kartki: Nowaczyk - Głowacki, Chavez.

Sędzia: Wojciech Krztoń (Olsztyn). Widzów 1 200.

Luboński KS: Maćkowski - Piotrowski, Imbiorowicz, Pytlak, Smuniewski - Jeżewski (74. Izydorczyk), Nowaczyk, Radomski (85. Mikołajczyk), Skrzycki (70. Wyrwa), Manelski - Kubiak.

Wisła: Pareiko - Jaliens, Chavez (61. Sobolewski), Głowacki, Bunoza - Iliev